Metropolis

Metropolis

Design

Smyslné křivky a propracované linie 

metropolis_concept-carMetropolis představuje svou tříprostorovou karosérií (v Číně mimořádně populární) impozantních tvarů vizi kreativního a sofistikovaného luxusu. Jeho neobvyklá a energická silueta se halí do splývajícího a subtilního hávu, jehož intenzita se mění podle světelných poměrů a dává zahlédnout velkorysé tvary a propracované detaily. Metropolis spojuje hladké plochy, napnuté linie, ale i odvážné křivky s charakteristickými prvky, jako je přední blatník, který energicky podtrhuje mocnou a aerodynamickou siluetu.
Přední strana vyjadřuje díky masce chladiče a velice propracovanému designu jasně sílu. Zadní část úspěšně spojuje šířku a stabilitu, přestože zachovává sevřený tvar. Bumerangová světla dodávají punc originality, který definitivně završuje dojem ze zadní části Metropolisu.

Kabina

Kreativní luxus a bohatý vzhled 

metropolis_concept-car-front

Vnitřní design Metropolisu se inspiruje vějířem a tradičními strunnými nástroji, znaky kultivovaného člověka a tradičního čínského vzdělance s vytříbeným vkusem.
Celek pohostinného interiéru sestává z vrstev ležících jedna na druhé a vytvářejících přívětivý prostor, jehož základní hodnotou je výraz kreativity.

 

Technologie

Avantgardní technologie

metropolis_concept-car-rearMetropolis je vybaven plug-in hybridním pohonem, který mu umožňuje volit v různých situacích odpovídající druh trakce. Plně elektrický pohon se používá při startování, ve městě, při nízké rychlosti a zpomalování; zajišťuje ho elektrický motor o výkonu od 55 k (40 kW) v plynulém provozu po 95 k (70 kW) ve špičce.
Tepelný motor je využíván při stabilní rychlosti na silnici nebo dálnici, když benzínový motor V6 2,0l (272 k) dosahuje optimálního výkonu.

Oba motory mohou být ovšem využívány i současně, například při zrychlování k zajištění větší síly: až 460 k v režimu pohonu na čtyři kola, pokud to vyžaduje stabilita na silnici.

Pro plné využití svých dynamických schopností je Metropolis vybavený odpružením Hydractive. Tento systém pružení zaručuje výborný jízdní komfort a umožňuje udržovat stálou světlou výšku pro lepší aerodynamiku auta a tím i nižší emise CO2.

 

Životní prostředí

Odpovědnost a radost z řízení

metropolis_concept-car-savoir-faireV konceptu Metropolis se snoubí radost z řízení s vynikajícími výkony a šetrným přístupem k životnímu prostředí. Ve srovnání s klasickým pohonem s podobnými výkony (motor V8 o objemu 4,0 l) se totiž podařilo snížit emise CO2 na méně než pětinu – 70 g/km, při spotřebě 2,6 l/100 km.

Tohoto vynikajícího výsledku bylo dosaženo díky:

– optimalizaci benzínového motoru;
-řízené mechanické převodovce se sedmi rychlostními stupni a dvěma spojkami;
– hybridnímu pohonu;
– hydroaktivnímu pérování, jež optimalizuje aerodynamické vlastnosti vozidla.