Numéro 9

Numéro 9

Filozofie

n9-concept-car_PhilosophiesNuméro 9, nová vize vozu pro náročné, představuje další zušlechtění DNA modelů linie DS. Tento vůz je výrazem tvořivosti, jeho jedinečný styl okamžitě poznáme zejména díky emocemi nabité imaginaci, rafinovanosti a výjimečné dokonalosti finální úpravy.

Numéro 9 poskytuje úplně nové pocity z řízení a funkce ulehčující každodenní používání.

Z koncepčního vozu inspirovaného karosérií typu „shooting brake“ vyzařuje sebevědomá a charismatická přítomnost.

 

Design

numero-9_DesignNuméro 9, pečlivě propracované do nejmenších detailů, tím nejlepším způsobem ztělesňuje dědictví a rafinovanost linie DS. Vůz navržený v Paříži, metropoli módy v tom, co v ní je báječné a universální, otvírá novou kapitolu stylu světa DS. V klasickém DS stylu vůz nabízí střechu splývající s obrysem vozu, chromovanou signaturu na boku, na níž se v diskrétně filigránním provedení objevuje symbol DS, a prosklené plochy na boku přecházející do zadního okna.

Vůz se projevuje tajemně a sofistikovaně z hlediska volby barev a materiálů. Tmavě černá karoserie s jemně nafialovělými odstíny, nazvaná „Whisper“, dokonale ladí s prvky z „kalifornského“ chromu s jemně teplým zabarvením.

Technologie

Numero-9_concept_lightKoncepční vůz Numéro 9 vynikající výkony z hlediska komfortu, bezpečnosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí a současně cestujícím nabízí příjemné a přitom výrazné pocity z jízdy. Kreativní technologie dokonale ilustrující know-how značky DS. Koncepční vůz Numéro 9 má hybridní pohon, který kombinuje benzínový nebo dieselový tepelný motor a elektromotor umístěný na úrovni zadní nápravy. Ten je napájen lithium-iontovými bateriemi, má výkon 70 k a nabízí točivý moment 200 Nm: Během pouhé 3,5 hodiny ho lze dobít doma ze zásuvky.

 

Environment

Numero-9_concept_philosophyDíky hybridní technologii Plug-in přispívá koncepční vůz Numéro 9 k ochraně životního prostředí. Platí to zejména o jízdě v městském provozu, kdy může vůz přejít do čistě elektrického pohonu v režimu ZEV (nulové emise vozu) s dojezdem až 50 km. Vozidlo je vhodné i pro náročné cesty, během nichž je nutné neustále zrychlovat a zpomalovat, kdy hybridizace umožňuje snížit spotřebu, protože se při jízdě využívají obě energie. Na dálnicích přebírá žezlo spalovací motor, který nabízí skutečné výkony. Tato technologie umožňuje konceptu Numéro 9 dosahovat vysoké výkony (295 k) bez toho, aby se to projevilo na spotřebě (1,7 l/100 km a 39 g CO2/km).