Silné stránky

Design

Styl modelu  DS 4 Crossback evokuje velké prostory. Jde o kompaktní vůz s designérskými prvky robustního charakteru se zvýšenou světlou výškou. DS 4 Crossback je dynamické a víceúčelové vozidlo, jehož dravý charakter je zvýrazněný novým estetickým podpisem značky DS – přední maskou chladiče „DS Wings“.

 

CROSSBACK-Design

Dobrodružný duch

S vozem DS 4 Crossback, který je jako stvořený pro naplňování touhy po svobodě, si můžete naplno užívat dobrodružství ve městě i na cestách do přírody. Zvýšená poloha sedadla řidiče zaručuje klidné řízení, robustnost se snoubí s estetickým vzhledem a DS 4 Crossback nabízí jedinečné zážitky na palubě. DS 4 Crossback je mrštný vůz vozidlo ve městě a dynamické a pohodlné auto při dlouhých cestách a je vašim spolehlivým společníkem při všech cestách.

 

Crossback-Baroudeur

Zážitek z jízdy

Místo řidiče vyzývající k úniku a k pohybu: vysoká poloha řízení díky zvýšené světlé výšce (o 30 mm v porovnaní s vozem DS 4) ve spojení s panoramatickým čelním sklem zajišťuje lepší viditelnost a klidnější jízdu.

 

Crossback-Jante

Exkluzivní světelný podpis

Nový výrazný a podmanivý pohled. Světlomety DS LED Vision spojují LED technologie a xenonové technologie se směrovkami s posuvem světla. Tento nový světelný podpis spojuje osvětlení na nejlepší úrovni s moderním a odlišujícím stylem.

DS-4_CrossBack_avant_calandre_DS_wings

Výjimečná elegance

Na palubě vozu DS 4 Crossback se kombinují pravé materiály, exkluzivní design čalounění a elegance do nejmenších detailů:

  • 3 typy kůže: zrnitá kůže, kůže Nappa a semianilínová kůže, která představuje nejluxusnější kůži, jaká se používá v automobilovém průmyslu.
  •  čalounění sedadel s ozdobným prošitím ve stylu pásku náramkových hodinek „Bracelet“ – světová exkluzivita značky DS
  • palubní deska potažená kůží
  • kovové ozdobné prvky s emblémem značky

 

nouvelleds4_bva6

Pocity z jízdy

Exkluzivní pocity z jízdy. Spojení zvýšené světlé výšky s výbornou jízdní stabilitou, dynamickými a mrštnými jízdními vlastnostmi,  které ještě zlepšuje systém Intelligent Traction Control (protiprokluzový systém kol umožňující pohyb vozu po kluzkém, zasněženém nebo zledovatělém povrchu), zajišťuje potěšení z jízdy a pocit dokonalého ovládnutí vozovky.
Dokonalá syntéza mezi komfortem a dynamikou.

DS-4_CrossBack_Boite_de_vitesse

Komfort

DS 4 Crossback je pohodlný vůz s dobrou reakceschopností, který vám nabízí harmonickou atmosféru, v níže se snoubí lehce přístupné ovládací prvky palubní desky s akustickým komfortem:
– obepínající sedadla a volant s plochým středem zajišťují dosud nepoznanou radost z řízení spojenou s pocitem dokonalého ovládnutí vozovky.
– optimalizovaný komfort díky dvouzónové klimatizaci s třemi úrovněmi intenzity a s funkcí REST (udržuje větrání pro cestující větrání i několik minut po vypnutí motoru).

 

DS-4_CrossBack_Confort_Premium

Technologie pro větší komfort

Vůz zaměřený na potěšení a péči o váš komfort: rychle zjistíte, že model DS 4 Crossback byl zkoncipovaný tak, aby zlepšil váš komfort díky hands free přístupu a startování vozu, audio systému s prostorovým rozložením zvuku, zásuvce na 230V atd.

 

DS-4_CrossBack_Systeme_audio_denon

Technologie pro větší bezpečnost

Pro zajištění pohodovějšího řízení nabízí vůz DS 4 Crossback technologie zaměřené na zlepšení bezpečnosti:  systém Intelligent Traction Control, systém sledování mrtvého úhlu, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (AFIL), pomoc při rozjezdu do svahu a DS Connect Box s balíčkem SOS & Asistence, což je průlomový systém, který umožňuje automatické nouzové volání a asistenční volání s lokalizací vozu a v případě problému zabezpečí  vyslání příslušných záchranných složek.

Crossback-connect-box

Konektivita

High-tech zážitek z jízdy obohatil nový 7palcový barevný dotykový displej a další technologické inovace, které zajišťují, aby byly vaše každodenní cesty ještě jednodušší. Tento displej poslední generace představuje významný pokrok z hlediska konektivity, jednoduchosti používání a funkcí. DS 4 Crossback splňuje vaše touhy po konektivitě: dotyková navigace a nejmodernější technologie Mirror Screen a CarPlay pro replikaci a ovládání obsahu chytrého telefonu na displeji vozu.

 

DS-4_CrossBack_Tablette_Tactile_7pouces

Výkon

Jízdní stabilita vozu DS 4 Crossback je mimořádná. Výbava vozu zabezpečí snadnější a příjemnější jízdu:
–  systém Intelligent Traction Control technology zaručující optimální přilnavost na každém typu vozovky (štěrk, sníh, bláto, náledí),
– systémy ABS a ESP udržující vůz v jízdní dráze i v nejnáročnějších situacích,
– elektronický rozdělovač brzdných sil  (EBD) a brzdový asistent pro kritické situace  (EBA), který zvyšuje brzdnou sílu,
– pomoc při rozjezdu do svahu vyvinutý s cílem splnit různorodé a naléhavé požadavky mobility,
– tempomat a omezovač rychlosti, funkce usnadňující řízení a zabezpečení klidnější jízdy,
– indikátor změny převodového stupně, který analyzuje váš styl řízení a v zájmu zajištění ekologičtější jízdy vás informuje o tom, kdy je nejlepší okamžik pro zařazení vyššího rychlostního stupně (tímto systémem jsou vybavené jen vozy s manuální převodovkou).

 

CROSSBACK-Design

Užijte si novou šestistupňovou automatickou převodovku EAT6, která poskytuje výjimečné výkony, jako je vynikající uživatelský komfort (absence vibrací) a rychlejší změny převodových stupňů (40 %). Výsledkem je výborná rovnováha mezi potěšením z jízdy a spotřebou paliva! Vůz DS 4 Crossback vybavený automatickou převodovkou EAT6 vás překvapí svou obratností, pružností a dynamikou jízdy

– rychlejší a pružnější přeřazování rychlostí,
– snížení vnitřního tření atd.

 

DS-4_CrossBack_Boite_de_vitesse

Nové úsporné a výkonné motory řadí vůz DS 4 Crossback na úroveň nejlepších konkurenčních vozů prémiové třídy. Podařilo se smířit nesmiřitelné:
všechny benzínové a naftové motory v nabídce kombinují výkon (od 120 do 180 k), s nízkou spotřebou paliva (od 3,7 l/100 km do 5,3 l/100 km) a nízkými emisemi CO2 (od 100 do 115 g CO2).

Crossback_GAS_STATION

Motory BlueHDi

Motory BlueHDi  jsou v nabídce vozu DS 4 ve třech verzích, které uspokojí celou řadu požadavků, a to s manuální i automatickou převodovkou.

Motor BlueHDi 180 poskytuje skutečně vynikající dynamické jízdní vlastnosti, efektivnost a potěšení z jízdy. Výkon 180 k a točivý moment 400 Nm zaručují vozu reaktivnost a akceleraci při všech otáčkách. – Účinnost tohoto motoru se odráží v jeho spotřebě paliva (4,3 l / 100 km) a emisích CO2 (113 g/km).

Moteur_DS_eHDi

Detaily