March 5, 2019

DRAMATICKÉ OKAMŽIKY PRO DS TECHEETAH NA MEXICO CITY EPRIX

DRAMATICKÉ OKAMŽIKY PRO DS TECHEETAH NA MEXICO CITY EPRIX

Mexico City, 16. února 2019

Vystoupat v žebříčku konečného pořadí a získat co nejvíce bodů, to byl jasný cíl obou jezdců týmu DS TECHEETAH startujících na Mexico city E-prix z 8. a 12. pozice. Do akce se hned v prvním kole pustil Jean-Éric, který v první zatáčce předjel Simse, ten se ale ve 4. kole protlačil kolem vnitřního mantinelu a pořadí vyměnili zpět. Krátce poté se Nelson Piquet Jr. snažil dostat vnitřní stopou před Jeana-Érica, přelétl přes něj a nekontrolovaným pohybem skončil v bariéře. Srážka způsobila na trati naprostý zmatek a závod byl podruhé v historii ABB FIA Formule E pozastaven červenými vlajkami.

Monoposty se vrátily do boxové uličky a mechanici týmu DS TECHEETAH začali pracovat na opravách vozu Jeana-Érica, aby ho připravili na pokračování závodu. Technici odvedli skvělou práci – vyměnili pneumatiky, přední část vozu, vyměnili zadní křídlo a boční kryty. André Lotterera po nehodě a vyhlášení žlutého praporku na celý závod ještě předjel Edoardo Mortara a Jerome d’Ambrosio a odsunuli ho v pořadí na nižší pozici.

Vozy se vrátily na trať – André na pozici 8 a Jean-Éric na pozici 10 – a závod byl restartován za safety car.  Do konce závodu se Jean-Éric dostal do kontaktu s ostatními vozy ještě dvakrát, s Mitchem Evansem blízko konce stadionu a s Tomem Dillmanem v 9. zatáčce, což ho odsunulo na 17. pozici. Závěr závodu byl stejně dramatický jako jeho start,  někteří jezdci se vinnou vysoké spotřeby propadli ze slibného pořadí na zadní pozice, zatímco jezdci DS TECHEETAH si razili cestu vzhůru a na výsledkové listině nakonec skončili na 5. a 13. místě.

Mark Preston, vedoucí týmu: “Pro Jean-Érica to byl opravdu nešťastný den. Několikrát byl v nesprávný čas na nesprávném místě, dostal se hned do několika kolizních situací s ostatními jezdci, z kterých si odnesl šrámy a ztrátu pozice. Na druhou stranu André zajel velmi dobrý závod, povedlo se mu vyhnout všem problematickým okamžikům a skončil na úctyhodném 5. místě.”

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance: “Dnešní závod Formule E byl opravdu skvělá show, diváky udržel v napětí až do závěrečného praporku. Jean-Éric sice neměl dobrý den, ale Andrému se závod opravdu povedl, zvlášť v  posledním kole, kdy soupeři zpomalili a on naopak dokázal využít účinnosti svého DS E-TENSE FE19. Nyní nás čeká asijská série šampionátu, která začíná v Hongkongu. Před námi je ještě devět závodů, takže nic není ztraceno.”

Jean-Éric Vergne, jezdec DS TECHEETAH: “Nevím, co si mám o dnešním dni myslet – po vyhlášení žluté vlajky na celý závod mě předjely 3 vozy, jeden projel šikanou a narazil do mě, další pak na konci stadionu a nikdo nebyl penalizován. Je to něco, co budeme muset projednat s FIA, abychom si věci vyjasnili. Během přerušení závodu mechanici odvedli skvělou práci, aby můj vůz dali dohromady, za to jim patří velký dík a uznání.  Celkově to pro mě byl frustrující závod a spousta smůly, ale pracujeme jako tým, špatné necháváme za sebou a soustředíme se na další závod.”

André Lotterer, jezdec DS TECHEETAH: “Byl to pro všechny těžký den, ale nakonec se nám podařilo obhájit 5. pozici, takže jsem docela spokojený, že jsme získali několik cenných bodů. Bojovali jsme s nastavením vozu, ale nakonec jsme se dokázali vyšplhat z 12. až na 5. příčku. Byl to opravdu zvláštní závod, ale zvládli jsme dobře rozvrhnout energii a přiblížit se vedoucím vozům.  Možná bychom dosáhli i na 3. místo, ale vůz se řídil obtížně, takže se radujeme z 5. pozice a z bodů, které jsme získali. Zítra se chystáme na testování a po dnešku máme na seznamu několik dalších věcí ke kontrole.”