January 19, 2024

AMBASADOR DS AUTOMOBILES JEAN-ERIC VERGNE PŘEKONAL HRANICI 1 000 BODŮ VE FORMULI E!

AMBASADOR DS AUTOMOBILES JEAN-ERIC VERGNE PŘEKONAL HRANICI 1 000 BODŮ VE FORMULI E!

Jean-Eric Vergne minulý víkend v Mexiku překonal symbolickou hranici 1 000 bodů v šampionátu ABB FIA Formula E.

Tento Francouz, jediný dvojnásobný šampion Formule E, zahájil svou kariéru v plně elektrickém šampionátu už v roce 2014

JEV, který je také ambasadorem DS Automobiles, nasbíral společně s francouzským prémiovým výrobcem úctyhodný počet titulů a pódií

Jean-Eric Vergne právě překonal další rekord. Jediný dvojnásobný šampion v historii Formule E se díky osmi bodům za šesté místo na Mexické E-Prix minulou sobotu stal teprve druhým jezdcem, který překonal hranici 1000 bodů získaných v čistě elektrickém seriálu.

Od svého debutu ve Formuli E se JEV stal jednou z hvězd tohoto sportu. V listopadu 2014 získal pole position při své první účasti v E-Prix na okruhu Punta Del Este v Uruguayi. Francouz pak pokračoval ve zdolávání vrcholů slávy. Zejména v letech 2018 a 2019, kdy se svým týmem získal dva tituly mezi jezdci, sehrál klíčovou roli k zajištění dvou konstruktérských titulů pro značku DS Automobiles, které je také ambasadorem.

Jean-Eric Vergne, klíčový představitel Formule E, dosud během 115 závodů nasbíral 33 umístění na stupních vítězů, 11 vítězství, 15 pole position a dva tituly jezdce. Těchto výsledků dosáhl převážně s týmem DS Automobiles během sedmi společných let (v 2. sezóně a poté od 5. až do současné 10. sezóny).

Společně se současným týmem DS PENSKE Jean-Éric Vergne stále dychtí po dalších úspěších a titulech, coby klíčová postava světově proslulého elektrického know-how společnosti DS Automobiles.

Příští E-Prix se uskuteční 26.-27. ledna v Diriyah v Saúdské Arábii.

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

“Popsat JEVa je vlastně docela snadné: je to obrovský šampion a skvělý člověk! Jeho promyšleně odjetý závod v Mexiku je dokonalým odrazem toho, jakým způsobem zvládl svou skvělou kariéru. JEV napsal a stále píše jedny z nejkrásnějších stránek v historii Formule E, a tím i v historii motorsportu obecně. Doposud je jediným jezdcem, který získal dva tituly ve Formuli E. Vedle četných vítězství je tato významná bilance 1 000 bodů důkazem působivé konzistence, kterou vždy prokazoval během všech šampionátů, jichž se zúčastnil. JEV je skvělý člověk, protože je milou, čestnou a spolehlivou osobností, což je důvod, proč si ho společnost DS Automobiles vybrala jako ambasadora značky. Jsme hrdí na to, že s ním můžeme oslavit tento velký úspěch, a jsme přesvědčeni, že v budoucnu budeme mít možnost společně oslavit ještě mnohem více.”

Jean-Eric Vergne, šampion Formule E v letech 2018 a 2019:

“Jedná se o milník, který ukazuje, do jaké míry se nám od roku 2014 daří. Jsem samozřejmě velmi hrdý na vše, čeho jsme za 10 let existence Formule E dosáhli, a to zejména díky týmu inženýrů, s nimiž jsem si vybudoval skvělý vztah založený na důvěře. Soupeření je nyní těsnější než kdykoli předtím, takže do toho budeme muset dát vše, abychom získali další tituly!”