May 3, 2018

BUDOUCÍ MODELY DS BUDOU NABÍZENY VÝHRADNĚ S ELEKTROMOTOREM

BUDOUCÍ MODELY DS BUDOU NABÍZENY VÝHRADNĚ  S ELEKTROMOTOREM

Od roku 2025 totiž budou všechny nové modely nabízené s elektromoto-rem, buď jako hybridy, nebo plně elektrické.
Tato strategie již byla spuštěna s příchodem vozu DS 7 Crossback E-Tense 4×4 – 300 k a dojezd 50 km – a na letošním pařížském autosalonu bude představen první 100% elektromobil DS.

Letošní ročník závodu Formule E-Prix v Paříži, který proběhl minulou sobotu, byl pro společnost DS Automobiles příle-žitostí představit jednotlivé etapy své elektrifikační strategie.
Od roku 2025 totiž budou všechny nové modely nabízené s elektromoto-rem, buď jako hybridy, nebo plně elektrické.

Tato strategie již byla spuštěna s příchodem vozu DS 7 Crossback E-Tense 4×4 – 300 k a dojezd 50 km – a na letošním pařížském autosalonu bude představen první 100% elektromobil DS.

Závod E-Prix, který probehl minulý víkend na prestižním místě u Invalidovny byl pro francouzskou značku DS, která se zrodila v Paříži a účastní se mistrovství Formule E, příležitostí představit strategii elektrifikace svých vozů.
Společnost DS Automobiles již oznámila, že druhou generace jejích modelů doplní elektrifikovaná verze (hybridní nebo elektrická), a generální ředitel Yves Bonnefont uvedl, že „od roku 2025 bude každý nový model DS uveden na trh výhradně s elektromotorem. Náš cíl je jasný: chceme, aby se značka DS stala jedním ze světových lídrů v oblasti elektromobilů na trhu. Naši strategii jsme uvedli do praxe s příchodem vozu DS 7 Crosseback E-Tense 4×4 s hybridním benzínovým pohonem o výkonu 300 k, který za několik týdnů doplní první 100% elektromobil DS. K vidění bude na pařížském autosalonu!”

ZE ZÁVODNÍ DRÁHY NA SILNICI
SPUŠTĚNÍ STRATEGIE DS

Společnost DS Automobiles, která se již od počátku zapojila do mistrovství Formule E, je v tomto směru průkopníkem. Tato avantgardní sportovní disciplína dnes registruje příchod nových značek, které se hodlají zapojit do příští sezóny. Značka DS, která se zúčastní s monopostem nové generace DS E-Tense FE 19, již vyvinuly týmy její sportovní divize DS Performance, je jedinou francouzskou automobilkou, která se od sezóny 2018/2019 stane oficiálním výrobcem FIA.

Formule E, která společnosti DS Automobiles slouží jako prostor k experimentování, hraje ve strategii elektrifikace jejích modelů zásadní místo: znalosti získané v oblasti elekrotechnologie se již dnes používají a budou se používat i v příštích letech u sériových vozů.

Vůz DS 7 Crossback E-Tense 4×4 se na trh dostane na podzim 2019. Půjde o vůz s pohonem všech 4 kol, výkonem 300 k a dojezdem 50 km (v cyklu WLTP). Netrpěliví zákazníci, kteří si již dnes tuto verzi objednají, dostanou exkluzivní nabídku*: jezdit nejprve ve voze DS 7 Crossback PureTech 225, ve verzi Grand Chic, než na konci roku 2019 převezmou svůj vůz DS 7 Crossback E-Tense 4×4.
Počínaje modelem DS 7 Crossback bude 100 % modelů DS vybaveno elektromotorem. Společnost DS Automobiles s hrdostí představí svůj první 100% elektromobil DS na pařížském autosalonu 2018. Díky nastolené dynamice bude od roku 2025 každý nový model DS nabízen pouze s elektromotorem (buď jako hybrid, nebo jako 100% elektromobil, či v obojí verzi).

* pouze ve Francii