August 3, 2018

DS AUTOMOBILES A TECHEETAH NAVÁZALY PARTNERSTVÍ

DS AUTOMOBILES A TECHEETAH NAVÁZALY PARTNERSTVÍ

Společnost DS Automobiles, která působí v mistrovství ABB FIA Formula E od doby, kdy bylo otevřeno výrobcům, postaví na start v sezóně 2018/2019 nový monopost DS E-TENSE FE 19, tentokrát v partnerství se stájí TECHEETAH.

DS Automobiles tak uzavírá první, velmi obohacující kapitolu spolupráce s týmem Virgin Racing, která přinesla pět vítězství, šestnáct pódiových umístění, šest pole positions a tři nejrychleji zajetá kola. Během tří sezón stanul tým DS Virgin Racing dvakrát na stupních vítězů v pořadí týmů.

Nový tým bude představen 1. října 2018, pátá sezóna startuje 15. prosince v Rijádu v Saúdské Arábii.

Od příští sezóny budou závody Formule E dlouhé 45 minut + 1 kolo, bez výměny monopostu. Nové vozy s upraveným vzhledem a aerodynamikou budou opatřeny novými elektromotory 250 kW z dílen jednotlivých konstruktérů. Pro závody bude i nadále zásadní hospodaření s energií.

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance: „Chtěli bychom poděkovat týmu Virgin Racing za tři nádherné sezóny, které jsme spolu strávili. Naše účast ve Formuli E je nedílnou součástí plánu společnosti DS Automobiles na elektrifikaci svých vozů. Vývoj vozu DS E-TENSE FE 19 začal před několika měsíci, cílem bylo bojovat od úvodního závodu sezóny 2018/2019 o vítězství. K tomu má napomoci naše partnerství se stájí TECHEETAH, která v loňské sezóně zvítězila v Poháru jezdců a obsadila druhé místo v Poháru týmů. Jsme si plně vědomi schopností členů stáje TECHEETAH a jsme přesvědčeni, že se naše dva týmy budou dokonale doplňovat.“

Edmund Chu, prezident týmu TECHEETAH Formula-E: „Jsme z této spolupráce s DS Automobiles nadšení, v okamžiku, kdy mistrovství ABB FIA Formula E vstupuje do nové éry s bozy 2. generace. DS prokazuje od sezóny 2015/2016 své schopnosti a zkušenosti jako výrobce, každý rok se umístil mezi prvními třemi týmy. V posledních měsících jsme s DS zažili na trati skvělé bitvy a moc se těšíme, až dojde ke spojení zkušeností a odbornosti dvou týmů, které patří v mistrovství mezi nejlepší, stejně tak jako na to, že se TECHEETAH stává poprvé továrním týmem.“