June 28, 2023

DS AUTOMOBILES A JEAN-ERIC VERGNE PŘED E-PRIX V PORTLANDU STÁLE BOJUJÍ O TITUL

DS AUTOMOBILES A JEAN-ERIC VERGNE PŘED E-PRIX  V PORTLANDU STÁLE BOJUJÍ O TITUL

• Po oslavách 100. závodu v Indonésii se vozy DS E-TENSE FE23 Jeana-Erica Vergneho a Stoffela Vandoorna postaví tuto sobotu na start E-Prix v Portlandu (USA).
• DS Automobiles a Jean-Eric Vergne jsou 5 závodů před koncem šampionátu stále pevně v boji o titul jezdců a ztrácejí na vedoucí pozici pouhých 37 bodů.
• Mistrovství světa ABB FIA Formule E se vůbec poprvé ve své historii vydává na severozápad USA.

Mistrovství světa ABB FIA Formule E se již počtvrté od začátku sezony slavnostně objeví na nové trati. V sobotu 24. června přivítá 11 týmů soutěžících v seriálu 100% elektrických vozů Portland International Raceway (Oregon, USA), proslulý závody Indycar. A při své vůbec první E-Prix se slavný americký okruh chystá překonat rychlostní rekord této disciplíny!

Společnost DS Automobiles a její partner, stáj PENSKE AUTOSPORT, která se na nových tratích tradičně cítí dobře, přistupují k tomuto 12. kolu sezóny s pevným záměrem skončit se svými vozy DS E-TENSE FE23 v čele závodu.

K dosažení tohoto cíle se tým bude moci spolehnout na své dva vynikající jezdce, úřadujícího mistra světa Stoffela Vandoorna, a jediného dvojnásobného šampiona Formule E Jeana-Erica Vergneho. Vergne, který je v pořadí jezdců na mimořádně dobrém místě (5. místo, pouhých 37 bodů za vedoucím jezdcem), bude chtít získat další body, aby se s DS Automobiles udržel v boji o titul.

Závod E-Prix v Portlandu odstartuje v 17:00 místního času (2:00 SEČ).

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„Po Hajdarábádu, Kapském Městě a Sao Paulu se mistrovství světa Formule E vydává na další novou trať. Tímto podnikem na severozápadě USA seriál potvrzuje svou dynamiku a ukazuje nám, že rok od roku roste! Portland je velmi rychlý okruh, na kterém pravděpodobně dosáhneme nejvyšší rychlosti v sezóně i v historii FE. Vzhledem k sání, které na tomto typu trati vzniká, bude zásadní strategií hospodaření s energií. Všechny tyto charakteristiky jsme samozřejmě vzali v úvahu při přípravě na závod a jsme připraveni bojovat o další body!“