January 30, 2019

DS AUTOMOBILES NA AUTOMOBILOVÉ VÝSTAVĚ V PAŘÍŽSKÉ INVALIDOVNĚ

DS AUTOMOBILES NA AUTOMOBILOVÉ VÝSTAVĚ V PAŘÍŽSKÉ INVALIDOVNĚ

Značka DS se v termínu 31. 1. – 2. 2. 2019 zúčastní v Paříži 34. ročníku výstavy Festival Automobile International věnované designu automobilů.

Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout vůz DS X E-Tense ztělesňující vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035. Vedle bude v předpremiéře vystaveno i nové SUV DS 3 Crossback v Hi Tech stylu, které bude za několik měsíců k dispozici v exkluzivní síti DS.

Prestižní prostor Invalidovny poslouží rovněž k prezentaci vozu DS 7 Crossback. První DS druhé generace bude k dispozici i na vyzkoušení na krátké trati v centru Paříže, což je nejlepší způsob, jak může veřejnost posoudit jeho špičkové technologie a eleganci dovedenou do nejmenšího detailu.

Pro milovníky adrenalinu a motorsportu je určen vůz DS E-Tense FE19, formule E stáje DS Techeetah.

  1. ročník výstavy Festival Automobile International se opět koná v prestižním prostoru pařížské Invalidovny v centru města, a to od 31. ledna do 3. února 2019. Toto mimořádné historické místo bude hostit Fashion Week Automobile, na němž se sjedou výjimečné vozy, aby potěšily malé i velké milovníky krásných karoserií.

Návštěvníci se při této příležitosti budou moci přenést do roku 2035 a prohlédnout si nesmírně elegantní vůz DS X E-Tense, dream car, který je dílem týmů společnosti DS Automobiles.

Hold bude vzdán i modelům DS nové generace: v předpremiéře se představí DS 3 Crossback a vůz DS 7 Crossback bude jak vystaven, tak nabízen ke zkušební jízdě.

Na návštěvníky čeká rovněž 100% elektrický monopost DS E-Tense FE19, který v letošní sezóně nasadila stáj DS Techeetah do mistrovství světa ABB FIA Formule E.

 

DS X E-TENSE, NÁŠ SEN PRO ROK 2035

Vůz DS X E-Tense ztělesňuje vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035, budoucnosti, v níž se snoubí technologie s poezií. Týmy DS se při tvorbě tohoto dream caru inspirovali světem budoucího luxusu a opatřili ho technologiemi, které bude ještě třeba dovyvinout, ale kladli důraz i na krásu, lidský přístup, smyslové požitky a výjimečnost. Představovali si, jak by chtěli zákazníci žít a prožívat radost z jízdy ve voze DS v roce 2035.

DS X E-Tense má elektrický pohon, který vyvinula DS Performance, divize věnující se v rámci značky DS automobilovému sportu. V interiéru je patrná inspirace francouzskými módními salony, a to například na proplétané kůži, která je dílem sedlářských mistrů DS, nebo na technice využívající peří, kterou vyvinula firma Maison Lemarié. Hodinářská firma BRM zase dodala virtuální hodiny a značka Focal audiovýbavu.

Jde o duální automobil, pro který je typická asymetrie – na jedné straně je kokpit a na druhé luxusní kabina. Snoubí se v něm intenzivní radost z řízení se silným motorem a francouzský životní styl při autonomním řízení.

Kokpit se zleva otevírá dveřmi ve tvaru krovky, v nichž se proplétá karbon a kůže. Velké sedadlo ve tvaru pyramidy se přizpůsobuje tvaru těla řidiče. Na volantu před řidičem, který je symbolem automobilové vášně, byla použita kůže, dřevo a kov. Je dostatečně pevný, aby dokázal odolat namáhání při řízení. Anilínová dvoubarevná kůže je v odstínech modrá Millenium a námořnická modř a její provedení podtrhuje perlové prošití. Velká pozornost byla věnována i pedálovému ústrojí. Všechny detaily přispívají k intenzivním pocitům řidiče v kokpitu, který pocítí nával adrenalinu ještě před samotným nastartováním.

Na pravé straně vládne jiná atmosféra. Z řidiče se po nasednutí dveřmi ve tvaru motýlího křídla stává pasažér, který může být v autě sám, nebo s kamarádem. Asymetrie vozu přináší nové objemy pod průhlednou skleněnou kapslí. Pasažér se usadí do pohodlné schránky uprostřed velkého sedadla s masážní funkcí ve tvaru ptačího křídla s měkkým límcem v horní části. Zážitek ze samočinného řízení je mimořádný. K plynulosti linií v kokpitu přispívá absence obrazovek. Displeje nahrazují prosklené plochy. Díky skleněné podlaze je možné sledovat silnici pod vozem.

 

ds