March 4, 2021

DS AUTOMOBILES PŘEDSTAVUJE SVOU PŘEDSTAVU MATERIÁLŮ BUDOUCNOSTI V KOLEKCI ODĚVŮ, KTERÉ ABSORBUJÍ CO2

DS AUTOMOBILES PŘEDSTAVUJE SVOU PŘEDSTAVU MATERIÁLŮ BUDOUCNOSTI  V KOLEKCI ODĚVŮ, KTERÉ ABSORBUJÍ CO2

• Společnost DS Automobiles představuje kolekci DS Conscious Collection, kterou připravila ve spolupráci s francouzskými návrháři značky EGONlab a britským studiem pro výzkum a inovace Post Carbon Lab – jde o čtyřdílnou kolekci základních oděvů s nečekanými vlastnostmi.
• Tento projekt je součástí filozofie Future Craft, kterou společnost DS Automobiles prosazuje – jedná se o spojenectví řemeslného know-how a tvorbu inovativních materiálů na podporu udržitelné vize luxusu v budoucnosti.
• Kolekci DS Conscious Collection tvoří bunda, dvě trička a trenčkot, které pohlcují CO2 a uvolňují kyslík.
• DS Automobiles je oficiálním partnerem pařížského týdne módy (Paris Fashion Week). Tato kolekce základních oděvů je prezentována jako součást přehlídky Dámská móda podzim/zima 2021–2022, která se představuje od 1. do 9. března.

DS Conscious Collection je další ukázkou výzkumu, který společnost DS Automobiles provádí v rámci Future Craft. Tato filozofie si klade za cíl vytvářet inovativní a technologické materiály, které budou zachovávat eleganci, jež je pro značku typická. Tato Future Craft má již několik let různé podoby: v minulosti šlo například o technickou tkaninu z mikrovlákna tvořeného třemi materiály, která obsahuje obrovské množství průhledných vláken a přivádí do kabiny vozu DS Aero Sport Lounge okolní světlo, či o titanové prvky v sériových modelech značky vyrobené 3D tiskem.

Cílem Future Craft je přehodnotit používané postupy a přenést značku do budoucnosti. Jedná se o strategii udržitelného rozvoje, která je značce DS Automobiles vlastní a v níž se spojuje dokonalé řemeslné know-how a inovace s cílem prosazovat inovativní materiály a procesy, které přispívají ke zlepšení dopadu na životní prostředí.

Jedinečná čtyřdílná unisex kolekce byla vytvořena ve spolupráci s novou značkou EGONlab a londýnským studiem pro výzkum a inovace Post Carbon Lab. Kolekce se prezentuje na pařížském týdnu módy v rámci přehlídky Dámská móda podzim/zima 2021–2022.

Bundu, trenčkot a dvě trička s nápisy inspirovanými Paříží navrhla značka EGONlab exkluzivně pro DS Automobiles. Studio Post Carbon Lab je ošetřilo fotosyntetickým povlakem, který absorbuje CO2.

Tento povlak, který vyvinulo studio Post Carbon Lab, se skládá z vrstvy živých řas upevněných na látce. Tato vrstva zachycuje CO2 přítomný ve vzduchu a přeměňuje ho na kyslík a glukózu. Během desetitýdenního procesu výroby tyto čtyři oděvy již absorbovaly 1 452 gramů CO2, což je hodnota srovnatelná s hodnotou, kterou pohltí šestiletý dub za šest měsíců.

„Jsme velmi rádi, že během pařížského týdne módy můžeme představit tuto ekologicky odpovědnou kolekci. Společnost DS Automobiles usiluje ve svém vývoji o styl a inovace. V rámci výzkumu, který nás povede k udržitelnější budoucnosti se tyto dva velmi kompatibilní prvky snažíme propojovat. Prezentovaná iniciativa je pouze jedním příkladem z velkého množství projektů, kterým se v průběhu roku věnujeme a které se promítají do našeho myšlení. Tato kolekce velmi dobře představuje tento inovativní přístup využívající nové techniky a materiály v avantgardním duchu.“

Béatrice Foucher, generální ředitelka DS Automobiles

EGONlab je nově se rozvíjející francouzská módní značka, kterou založil Florentin Glemarec a Kévin Nompeix. Jejich návrhy jsou inspirovány uměleckými směry a moderní společností  a vzniklé koncepce vzdávají hold velkým revolucionářům naší doby.

„Jsme nadšeni ze spolupráce s DS Automobiles a Post Carbon Lab na vytváření této skutečně jedinečné kolekci. Kolekci základních oděvů tvoří dvě trička, bunda a trenčkot s označením EGONlab, každý z nich nese výrazný slogan. Inspirovali jsme se Paříží a silným duchem jeho obyvatel a nadchla nás práce s novými materiály a technikami. Bunda (Green Bomber) a trenčkot (Power Sustainable Dreams) jsou fotosyntetickým povlakem potaženy částečně, trička (Lead the Charge) jsou jím potažená celá. Líbí se nám, jak každý kousek dopadl a že je mohou nosit lidé, kteří chtějí vyjádřit své přesvědčení a snížit svou vlastní uhlíkovou stopu.“

Florentin Glemarec a Kévin Nompeix, generální ředitelé a umělečtí ředitelé EGONlab

Studio Post Carbon Lab, které založili výzkumní pracovníci Dian-Jen Lin a Hannes Hulstaert, je transdisciplinární studio pro výzkum a inovace, které se specializuje na udržitelný rozvoj a „green living“. Vyvinuté mikrobiální zpracování umožňuje, aby tkaniny a oděvy sloužily ekologickému účelu.

„Práce se společnostmi DS Automobiles a EGONlab byla skvělým způsobem, jak ověřit naši novou technologii a propojit světy módy, inovací a ekologie. Snažíme se poskytnout tyto projekty novému publiku. Jako značky sdílíme stejnou vášeň pro používání pokročilých technologií a pro udržitelnost. Na ošetření materiálu naším mikrobiologickým procesem jsme spolupracovali s EGONlab. Jedná se o povlak tvořený živými řasami, složený z vrstev fotosyntetických mikroorganismů schopných přeměnit CO2 na kyslík. Proces nanášení trvá sedm až deset týdnů.“

Dian-Jen Lin a Hannes Hulstaert, spoluzakladatelé Post Carbon Lab

Řadu DS Automobiles tvoří čtyři modely, které jsou všechny dostupné v elektrifikované verzi. DS 7 Crossback E-Tense (plug-in hybrid) a DS 3 Crossback E-Tense (100% elektrický) letos doplní DS 9 E-Tense a DS 4 E-Tense (plug-in hybridy). Od roku 2025 budou všechny nové modely DS Automobiles dostupné pouze v elektrifikovaných verzích.