December 4, 2018

DS AUTOMOBILES, SPONZOR VÝSTAVY “SEN O ITÁLII: SBÍRKA MARKÝZE CAMPANA” V LOUVRE

DS AUTOMOBILES, SPONZOR VÝSTAVY “SEN O ITÁLII: SBÍRKA MARKÝZE CAMPANA” V LOUVRE

Sponzor pařížského muzea Louvre, DS AUTOMOBILES, podporuje výstavu, která se právě dnes otevírá veřejnosti: „Sen o Itálii: Sbírka markýze Campana“.

Jedná se o významnou kulturní událost podzimu a zimy v muzeu Louvre. Tato  bezprecedentní retrospektivní výstava dává návštěvníkům možnost prohlédnout si pět stovek exponátů, z nichž některé jsou opravdu mistrovskými díly. Vypráví příběh vášnivého sběratele a milovníka krásy a současně nabízí cestování v čase při hledání různorodosti a bohatství italského kulturního odkazu.

Cílem DS Automobiles je poukázat na skutečnost, že někdy i méně známí umělci mohou vytvořit velmi kvalitní díla. Podobně jako oni, i DS Automobiles chce vynikat nad ostatními, být avantgardní a odvážně nabízet světu nové perspektivy.

Výstava „Sen o Itálii: Sbírka markýze Sampana“ rozhodně patří k těm kulturním událostem, které by neměly být opomenuty. Retrospektivní výstavu v muzeu Louvre je možné navštívit až do 18. února 2019. Jedná se o největší soukromou sbírku uměleckých předmětů vytvořenou v 19. století. Výstava je organizována ve spolupráci s petrohradským muzeem Ermitáž a je sponzorována společností DS Automobiles.

“DS AUTOMOBILES sponzoruje Louvre již čtyři roky. Každým rokem pomáhá muzeu s výstavami věnovanými jednomu umělci a jedné sbírce uměleckých předmětů. Každá z těchto výstav vypráví jedinečný příběh lidské odvahy, ambicí a snů. Všechny  ukazují, že krása, výjimečnost, schopnost, odvaha a avantgardní duch jsou zdrojem emocí, které vzdorují času. Výstava „Sen o Itálii: Sbírka markýze Campana“ je toho výmluvným důkazem,” říká Yves Bonnefont, předseda představenstva  DS Automobiles.

Poprvé od roku 1861, kdy byly umělecké předměty rozptýleny do více lokalit, může návštěvník získat úplný přehled o celé soukromé sbírce Giampietro Campana (1808 – 1880). Je vystaveno pět set uměleckých předmětů z různých materiálů: terracoty, keramiky, mramoru, bronzu, majoliky, dále obrazy, šperky, aj. K vidění jsou i četná vrcholná díla, jako např. Sarkofág manželů (The Sarcophogus of the Spouses) nebo Bitva u San Romana (The Battle of San Romano) od Paola Uccella.