Technologie ve prospěch zákazníka

Technologie ve prospěch zákazníka

Technologická inteligence ve službách řízení, efektivní a intuitivní ergonomie ovládacích prvků, nabídka služeb mobilního připojení v souladu se současným digitálním světem, účinné a výkonné motory… díky všem těmto vlastnostem se modely DS prosazují jako vozy nabité špičkovými technologiemi!
Modely DS ztělesňují schopnosti značky v oblasti inovací a důmyslnosti. Všechny mají veškeré vlastnosti nutné k tomu, aby splnily splňují požadavky zákazníků na výkon, bezpečnost a komfort.

 

DS LED Vision

Odyssee_Innovaton_DS-LED-VisionTechnologie DS LED Vision vytvářející světelný podpis celé řady DS DS LED Vision se světlomety, které kombinuje technologii LED, xenonovou technologii a nové směrovky s posuvem světla.  a mlhovky s LED diodami s funkcí přisvícení do zatáček. Tyto světlomety jsou díky kvalitnímu osvětlení potkávacích i dálkových světlometů ještě účinnější a komfortnější. Zajišťují větší viditelnost zejména v noci a také znamenají snížení spotřeby energie na osvětlení.

Díky kombinaci těchto dvou technologií došlo ke snížení spotřeby energie o 50 % u potkávacích a o 67 % u dálkových světlometů. Standardní životnost LED diod je více než 20 000 hodin, což je 20× víc než u halogenových žárovek.

Tato technologie zajišťuje výjimečný jízdní komfort a umožňuje lepší předvídání zejména při vjezdu a výjezdu ze zatáček a tím i vyšší bezpečnost.

 

Stop and Start

Odyssey_Innovation_Stop-and-Start

Inovativní technologie Stop&Start vám zajistí snížení spotřeby a nižší emise CO2, ale i větší akustický komfort. Technologie Stop&Start umožňuje vypnout motor těsně před zastavením a během zastavení vozu (na semaforech, v dopravní zácpě…) a zajišťuje opětovné nastartování po uvolnění brzdového pedálu.

 

 

 

 

 

Active City Break

Innovation_Active_city_BreakK bezpečnější jízdě po městě se využívá systém nouzového automatického brzdění nazvaný Active City Break, který se poprvé objevil u vozu DS 3 a DS 3 Cabrio a který umožňuje zabránit menším kolizím při nízké rychlosti. Systém využívá laserové čidlo s malým dosahem umístěné v horní části čelního skla, které detekuje překážky, jako je auto jedoucí ve stejném směru nebo stojící vůz. V rychlosti do 30 km/hod. vyhodnotí případné ohrožení a bez toho, aby řidič sešlápl brzdový pedál, vyšle signál přímo řídící jednotce brzd, aby zabránil srážce nebo omezil srážky snížením rychlosti. Automatické brzdění může způsobit úplné zastavení vozu, pokud si to situace vyžaduje. V tom případě dojde k dočasnému zastavení vozu (na přibližně 1,5 vteřiny), aby řidič mohl opět převzít kontrolu nad vozem a sešlápnout brzdový pedál. Pokud systém před spuštěním automatického brzdění zjistí rizikovou situaci, předem naplní hydraulický brzdový systém a přiblíží k sobě brzdové destičky (funkce PREFILL, zásah, který řidič nepocítí). Pokud situace vyžaduje automatické zabrzdění, reaguje pak systém rychleji (úspora několika setin milisekund).

 

 

Head-up display

Systém promítání informací na čelní sklo (Head-up displej), kterým je vybaven model DS 5, zobrazuje všechny podstatné informace, které řidič potřebuje k řízení, v jeho zrakovém poli. Jde o mimořádně inovativní funkci, která barevně  promítá základní informace o jízdě na průhledný pás ve zrakovém poli řidiče pro jeho klidnější řízení. Tyto informace zahrnují aktuální rychlost, rychlost nastavenou v tempomatu / omezovači rychlosti a pokyny navigace.

 

Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (AFIL)

Odyssey_Innovation_Afil

Druhá generace systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (AFIL), která používá miniaturní kameru a digitální zpracování obrazu, je prediktivnější. Pokud systém zachytí neúmyslné přejetí dělicí čáry, což znamená, že nebylo zapnuté směrové světlo, varuje řidiče vibrací sedadla. Vychýlení z dráhy se zjišťuje pomocí neviditelné miniaturní kamery zabudované do vnitřního zpětného zrcátka a díky technologii rozpoznávání bílých čas na silnici na základě digitálního zpracování obrazu. Tato technologie pomáhá řešit problém mikrospánku za volantem.

 

 Hands-free přístup a startování

Odyssey_Innovation_ADMLVozy DS se snaží zjednodušit vám život. Díky funkci Hands free přístup a startování pozná vůz řidiče ihned, jakmile se přiblíží k vozu. K otevření stačí vsunout ruku za kliku. K nastartování postačí stisknout tlačítko START. Na uzamknutí stačí jemný dotyk jedné z klik.

 

 

 

Intelligent Traction Control

ODyssey_Innovation_ControleTractionBezpečnější jízda, lepší kontrola nad dráhou vozu!

Tento systém, spojený s elektronickým stabilizačním systémem ESP, pomáhá s rozjížděním na kluzké vozovce a omezením prokluzování kol zajišťuje optimální přilnavost a pohyblivost bez ohledu na typ silnice nebo motor.

 

Sledování mrtvého úhlu

Odysey_Innovation_SAMPrvek bezpečnostní výbavy nejnovější generace zvyšující výhled. Systém upozorňuje řidiče pomocí piktogramu ve zpětných zrcátkách na přítomnost jiného auta nebo motorky v mrtvém úhlu.