April 30, 2018

DS E-TENSE FE 19 BY DS AUTOMOBILES, JEDINEČNÁ UKÁZKA FRANCOUZSKÉHO KNOWHOW ve FORMULI E

DS E-TENSE FE 19 BY DS AUTOMOBILES, JEDINEČNÁ UKÁZKA FRANCOUZSKÉHO KNOWHOW ve FORMULI E

Společnost DS Automobiles s velkou hrdostí představuje DS E-TENSE FE 19, svůj nejnovější 100% elektrický závodní vůz určený pro závody Formule E.
Účinná technologie, kterou vyvinul tým DS Performance, což je divize společnosti DS, jež se věnuje motorsportu, již za poslední necelé tři roky sesbírala na čtyřech kontinentech čtyři vítězství a deset pódiových umístění.

Před piloty stojí náročné podmínky zatím nejdelšího závodu Formule E

Společnost DS Automobiles s velkou hrdostí představuje DS E-TENSE FE 19, svůj nejnovější 100% elektrický závodní vůz určený pro závody Formule E.
Účinná technologie, kterou vyvinul tým DS Performance, což je divize společnosti DS, jež se věnuje motorsportu, již za poslední necelé tři roky sesbírala na čtyřech kontinentech čtyři vítězství a deset pódiových umístění.
Know-how získané během závodů současně pomohlo urychlit vývoj elektromobilů DS Automobiles, v budoucnu tak budou všechny vozy v nabídce značky k dispozici i v hybridní plug-in nebo 100% elektrické verzi.

Návštěvníci showroomu DS World v Paříži (33, rue François 1er) měli možnost si vůz DS E-TENSE FE 19 v exkluzivním matně černém a zlatém provedení prohlédnout v předpremiéře 7. března.
Avantgardní značka DS Automobiles vstoupila do Formule E FIA ve 2. sezóně, kdy daly nové technické předpisy výrobcům možnost prokázat své odborné znalosti.
5. sezóna Formule E startující koncem roku 2018 bude začátkem nové éry, neboť se na scéně objeví druhá generace vozů. Kromě výrazně přepracovaného podvozku a nového aerodynamického balíčku, který přinese snížení těžiště a zajistí nižší aerodynamický odpor, nebude nový monopost opatřen zadním blatníkem a získá novou baterii, nové pneumatiky a „halo“ kokpit s ochranou hlavy.
Tým DS Performance mezitím využil své tříleté zkušenosti ve Formuli E k přehodnocení hnacího ústrojí vozu. Jeho nový motor – DS E-MOTOR 19 – zahrnuje optimalizovaný systém rekuperace energie a značka využila své know-how k vytvoření nového převodového systému, nového uspořádání zadního odpružení, nového systému chlazení, nového plně aktivního brzdového systému a nové elektroniky vyvinuté za účelem optimalizace hospodaření s energií.

DS Performance využívá již od založení společnosti DS Automobiles v roce 2014 vynikající know-how, kterým se řídí její úspěšný program Formule E k vytváření vize automobilové mobility budoucnosti. Technologie, kterou vyvinuli zaměstnanci v centrále ve Versailles, se ukázala jako účinná a konkurenceschopná, jak dokázal týmový vítězný rekord v šampionátu 100% elektrických vozů. V posledních měsících využili pracovníci této špičkové laboratoře zkušenosti získané v závodech k vylepšení vývoje nejen vozu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, ale i svých dalších připravovaných modelů s elektromotorem.

„Formuli E čeká v příštím období revoluce,“ prohlásil ředitel DS Performance Xavier Mestelan Pinon. „Pokrok, kterého v poslední době dosáhli všichni konstruktéři zapojení do Formule E, nás přiměl k překonání sebe samých a k tomu, abychom byli ještě nápaditější. Nová generace automobilu bude mít výkon 250 kW a baterii o výkonu 54 kW. Řidiči vozu DS E-TENSE FE 19 tak získají dvojnásobný dojezd a vyšší výkon, což odráží fenomenální pokrok, kterého bylo dosaženo ve světě technologií elektromobilů díky Formuli E. Díky této technologii jsme schopni nabídnout zákazníkům stále inovativnější vozy s vyšším výkonem, což je skutečnou hybnou silou našeho zapojení do tohoto avantgardního šampionátu.“
DS E-TENSE FE 19 zahrnuje celou řadu nových řešení týmu DS Performance. Práce na voze začaly v září 2016 a první části byly předány k testům na zkušebním zařízení na jaře následujícího roku. Nejnáročnější výzvou bylo dosáhnout cíle minimální hmotnosti 900 kg – včetně řidiče a baterie (380 kg). Tým DS Performance pracuje také na vývoji inovačního systému rekuperace energie založeného na elektronicky řízeném brzdění.

Vůz DS E-TENSE FE 19 si pro své první veřejné vystoupení zvolil matně černý povrch, který vyjadřuje nový vizuální podpis DS Performance, zatímco zlaté detaily symbolizují jedinečné francouzské know-how v oblasti luxusního průmyslu, které je společnosti DS Automobiles velmi blízké.
Zkušenosti získané v závodech na druhé straně urychlují vývoj elektromobilů společnosti DS Automobiles. Prakticky všechny modely značky budou v budoucnu k dispozici ve verzi Plug-in nebo jako 100% elektrické. Prvním konkrétním příkladem je DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, který bude vybaven dvěma motory o celkovém výkonu 300 k a s jízdním dosahem při využití pouze elektromotoru přesahujícím 60 kilometrů.

„Jsme velmi hrdí na to, jak DS Performance obhajuje barvy DS ve Formule E,“ uvedl Yves Bonnefont, generální ředitel společnosti DS Automobiles. „Naše značka je mladá a ambiciózní a elektromobily jsou od počátku základní součástí naší strategie. Do roku 2025 bude 35 % vozů DS k dispozici s elektromotorem. Rok 2018 je pro nás velice důležitým rokem, protože uvádíme na trh DS 7 CROSSBACK a poprvé představíme DS E-TENSE FE 19. V příštích měsících přijdeme i s dalšími překvapeními využívajícími avantgardní inovace tvořivých zaměstnanců společnosti DS Automobiles.“