April 29, 2019

DS TECHEETAH A JEAN-ÉRIC VERGNE VÍTĚZÍ V ZÁVODĚ SANYA E-PRIX

DS TECHEETAH A JEAN-ÉRIC VERGNE VÍTĚZÍ V ZÁVODĚ SANYA E-PRIX

Sanya, 23 března 2019

Jezdec týmu DS TECHEETAH dnes oslavil své první vítězství v závodu E-Prix ABB FIA Formula E 2018/2019, který se konal na domácí půdě týmu v Sanya v Číně.

Po výborném startu z druhé pozice se Jean-Éric dostal na první místo, které si vynikající jízdou udržel až do cíle. Mezitím se jeho stájový kolega André Lotterer, který se v kvalifikaci umístil na sedmém místě, postupně propracovával dopředu a nakonec v dramatickém závěru skončil čtvrtý.

Mark Preston, šéf týmu DS TECHEETAH zhodnotil závod takto: “Je to nádherný den! Slavíme naše první vítězství jako nový tým. Jean-Éric předvedl neskutečný výkon a zvítězil v závodě v našem domácím prostředí. Po Hongkongu jsme na našich vozech provedli určité úpravy a stále ještě nejsme úplně hotoví, ale Jean-Éric využil současných možností vozu naprosto dokonale. André odvedl skvělou práci a získal pro naši stáj další cenné body.  Nyní máme třetí nejúspěšnější tým. Jean-Éric je v pořadí závodníků také třetí a André je devátý. Máme dva jezdce v nejlepší desítce a k tomu neuvěřitelný tým! Dnes to byl výsledek vynikající práce celého týmu a já bych chtěl každému jeho členu osobně poděkovat.“

“Na špičce světového šampionátu týmů je dnes obrovská konkurence. První dva týmy získaly 97 a 96 bodů a my jsme za nimi v těsném závěsu s 95 body. Jak často říkáme, stát se může cokoli. Platí to jak pro celý šampionát, tak i pro každý jednotlivý závod.“

“Nemohli jsme si přát lepší návrat do Číny. Prožili jsme nádherné chvíle nejen na závodní dráze, ale i mimo ni. Náš nový partner Atlantis Sanya poskytl našim 150 hostům neuvěřitelný komfort. Mohli pozorovat celou trať závodu a sledovat jeho průběh z osmačtyřicátého patra luxusního hotelu. Srdečné díky za poskytnuté služby! Již dnes se těšíme, až se k vám za rok opět vrátíme.”

Xavier Mestelan Pinon, výkonný ředitel DS, prohlásil: “Toto vítězství je fantastickým úspěchem Jeana-Érica i celého týmu. Staví nás do velmi slibné pozice před zbývající částí šampionátu. Při závodech, které se konají u nás v Číně, se snažíme, abychom byli úspěšní ve všech směrech. Čína přestavuje pro DS AUTOMOBILES velmi důležitý trh.

Je povzbudivé, že se znovu vracíme do boje o titul. Před závody v Římě a Paříži nás čekají ještě další vývojové testy a před prvními dvěma závody v Evropě budou ještě provedeny určité úpravy vozu DS E-TENSE FE19.”

Jean-Éric Vergne, jezdec č. 25, řekl: “Byl to velmi dobrý závod. To, že jsme jako čínský tým zvítězili právě v Číně, je něco neuvěřitelného, zvláště poté, co jsme v posledních třech závodech nezískali žádné body. Vždy je dobré vrátit se na vrchol. Posiluje to sebedůvěru i důvěru v celý tým a staví nás to do dobré pozice pro celý šampionát. Myslím, že to pro nás byl zlomový bod sezony. Teď jen potřebujeme pokračovat v nastoupené cestě a dobře zajet závody evropské poloviny sezony.“

André Lotterer, jezdec č. 36, řekl: “Gratuluji Jeanu-Éricovi a celému týmu k vítězství v závodě. Je fantastické zvítězit na domácí půdě! Samozřejmě bych také chtěl stát na stupních vítězů nebo dokonce vyhrát, což by byl skvělý comeback po Hongkongu. Ale pro náš tým to nebyl špatný víkend. Já jsem startoval jako sedmý a skončil jsem čtvrtý. Měl jsem dobrý vůz a několikrát se mi podařilo obratnou jízdou předjet soupeře. Takže teď se těším do Říma a věřím, že tam získám další body.”