December 4, 2018

STÁJ DS TECHEETAH ZÍSKALA TATIANU CALDERÓN JAKO TESTOVACÍ JEZDKYNI PRO PRVNÍ TESTOVACÍ ZÁVOD NOVÉ SEZONY EPRIX V AD DIRIYAH

STÁJ DS TECHEETAH ZÍSKALA TATIANU CALDERÓN JAKO TESTOVACÍ JEZDKYNI PRO PRVNÍ TESTOVACÍ ZÁVOD NOVÉ SEZONY EPRIX V AD DIRIYAH

Versailles, 20. listopadu 2018

DS TECHEETAH s potěšením oznamuje, že Tatiana Calderón bude řídit monopost DS E-TENSE FE19 v prvním testovacím závodě nové E-Prix sezony, který se koná 16. prosince v Ad Diriyah v Saudské Arábii hned po zahájení šampionátu.

Tatiana úspěšně závodila tři sezony na Evropském šampionátu F3 FIA (2013-2015). Od roku 2016 se účastní seriálu závodů GP3. V roce 2018 se stala testovací jezdkyní F1. Vůz F1 řídila poprvé před několika týdny po GP v Mexiku.

“Když nám promotér navrhl, abychom v prvním závodě sezony nabídli pozici testovacího jezdce nějaké talentované jezdkyni, poskočilo nám srdce radostí. Okamžitě jsme začali přemýšlet, kdo by se na tuto pozici nejlépe hodil a Tatiana byla vyhodnocena jako nejlepší možná volba. Je neuvěřitelně talentovaná a jsme přesvědčeni o tom, že využije svých zkušeností a odvede výbornou práci. Je skvělé, že jí budeme moci ukázat úžasný svět Formule E formou bezprostředního zážitku z testovací jízdy DS E-TENSE FE19 na závodním okruhu. Doufám, že jí to dodá chuť účastnit se seriálu, a věřím, že ji brzo uvidíme závodit ve formuli E”, řekl šéf stáje DS TECHEETAH Mark Preston.

“Nesmírně se těším na prosincový test monopostu DS E-TENSE FE19. Formule E je vzrušující a je účastnit se seriálu jako testovací jezdkyně je pro mě jedinečná příležitost. Bude to poprvé, kdy budu řídit plně elektrický závodní vůz na dráze. Jsem zvědavá na to, do jaké míry budu muset změnit svůj styl řízení, abych dokázala dostat z vozu maximum. Jsem nadšená, že mohu spolupracovat s DS TECHEETAH poté, co dosáhli v minulé sezoně řady úspěchů, a těším se, že jim pomohu v prvním testovacím závodě nové sezony,” řekla testovací jezdkyně stáje DS TECHEETAH Tatiana Calderón před závodem Ad Diriyah ePrix.