February 21, 2019

DS TECHEETAH ZDŮRAZŇUJE SVÉ VEDENÍ V ŠAMPIONÁTU

DS TECHEETAH ZDŮRAZŇUJE SVÉ VEDENÍ V ŠAMPIONÁTU

Marrákeš, 12.ledna 2019

ABB FIA Formule E 2019 –Marrákeš Jean-Éric Vergne odstartoval E-Prix odvážně a z 2. startovní pozice se od první zatáčky dostal do vedení. Jeho manévr bohužel skončil hodinami. To však úřadujícího vedoucího jezdce Formule E nezastavilo, rychle se propracoval přes pole závodníků a závod ukončil na 5. místě.

André Lottererovi se během kvalifikačních jízd nedařilo a na start se postavil na 20. místě. Po prvním kole byl čtrnáctý a zhruba v polovině závodu se ocitnul na 8. místě.

Deset minut před koncem závodu se Jean-Éric octnul na šestém a André na osmém místě. Po zásahu safety caru využili oba piloti druhý Attack Mode a pustili se do posledního sprintu a nakonec získali pátou a šestou pozici.

André Lotterer tak získal důležitých 8 bodů a s celkovými 19 body se posunul na 4. příčku v šampionátu, těsně za svého týmového kolegu Jean-Éric Vergnem, který je s 28 body třetí.

Stáj DS Techeetah získala v závodě 18 bodů a zdůraznila tak svůj nyní sedmibodový náskok. Již nyní se připravuje na závod v Santiago de Chile, který se jede 26. ledna.

Jean-Éric Vergne, č. 25: „Dneska se nic nepodařilo, jak jsem chtěl. Jsme závodníci a bojujeme o vítězství. Když jsem viděl mezeru, vrhnul jsem se do ní, ale rychle jsem zjistil, že to nepůjde a musel jsem auto otočit, abych se vyhnul srážce se Samem, kterému jsem nechtěl závod pokazit. Byla to moje chyba, a i když byla nejhorší, jako jsem zatím ve Formuli E udělal, skončil jsem pátý, takže mám z čeho mít radost. Předjel jsem 15 pilotů a stáhnul jsem náskok vedoucích o 16 vteřin. V posledních kolech jsem za nimi zaostal jen o 4 vteřiny, což je důkazem obrovského potenciálu našeho týmu.“

Mark Preston, šéf stáje DS Techeetah: „Oba naši piloti zajeli dneska neuvěřitelný závod. To, jak oba zabojovali a posunuli se z konce pelotonu mezi 6 nejlepších, ukazuje, jaký potenciál mají naše vozy a jak hvězdní jsou naši jezdci. Podařilo se nám stáhnout náskok vedoucích o polovinu, a to je úžasné.

Je škoda, že jsme dneska nezvítězili, ale získali jsme cenné body a z loňské sezóny víme, že pro vítězství v šampionátu si nesmíme nechat uniknout ani bod. Posílili jsme svůj náskok o dalších sedm bodů a jsme připraveni zabojovat o další úspěch v závodě E-Prix v Santiagu,“

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance: „Upevnili jsme své vedoucí postavení v pořadí týmů a potvrdili vynikající výkonnost vozu DS E-Tense FE19, což potvrzuje, že naše technické nastavení je správné. Gratulujeme Jean-Éricovi a Andréovi, kteří dnes dosáhli impozantního výsledku! Bojujeme společně o dva tituly v tomto mimořádném šampionátu, a to je to, co se počítá.“