December 14, 2018

DS TECHEETAH READY TO HIT THE STREETS WITH THE DS E-TENSE FE19

DS TECHEETAH READY TO HIT THE STREETS WITH THE DS E-TENSE FE19

Versailles 10. prosince 2018

Pátá sezóna ABB FIA Formule E Championship odstartuje tuto sobotu 15. prosince.
Na fanoušky po celém světě čeká 22 nových vozů 2. generace, nové tratě, nová pravidla a noví piloti, kteří se zapojili do šampionátu.

Piloti stáje DS Techeetah André Lotterer a úřadující mistr světa ve Formuli E Jean-Éric Vergne vrací pro nadcházející sezónu do bojů vůz DS E-TENSE FE19 2. generace. Sezóna odstartuje na novém 2,5 km dlouhém okruhu ve městě ad-Dirija, kde na jezdce čeká nový formát 45 minut plus jedno kolo.

FanBoost, unikátní zapojení fanoušků Formule E se vrací s aktualizovanými předpisy, od nynějška zísá možnost navýšení výkonů na základě hlasů od fanoušků celkem pět pilotů, tedy o dva víc než v předchozí sezóně. Fanoušci budou moci také hlasovat až 15 minut před závodem, což zvyšuje jejich vzrušení z toho, že se přímo podílejí na šampionátu.

Vůz DS E-TENSE FE19 vytvořili technici společnosti DS Automobiles v nové továrně týmu ve Versailles v blízkosti Paříži. Společnost DS Automobiles také jako jeden z mála výrobců vyvinula vlastní systém Brake by Wire, čímž získala další konkurenční výhodu. Nejvyšší výkon nového vozu DS E-TENSE FE19 dosahuje 338 k, zrychlit z 0 na 100 km / h dokáže za 2,8 s. Má také větší kapacitu baterie – 52 kWh, která vydrží celý závod bez nutnosti vůz měnit.

Šampionát dál inovuje, proto zavádí Attack Mode, který bude pro posádky znamenat nové výzvy a přinese do závodů další vzrušení.
Nová funkce po spuštění dočasně zvýší výkon z 200 kW (v režimu závodu) na 225 kW, což dá jezdci na krátkou dobu výhodu oproti ostatním, aby mohl předjíždět, a otevírá nové strategické příležitosti a závod tak díky tomu bude dynamičtější.

Pro spuštění režimu ATTACK MODE musí řidič projet aktivační zónou mimo linii závodu. Počet aktivací a dobu využití stanoví pro každý závod FIA.
Jean-Éric Vergne č. 25: „Já jsem v šampionátu úplně od začátku, takže jsem osobně viděl, jakého pokroku Formule E dosáhla – nejen z hlediska výkonnosti vozu, ale také zaváděním nových nápadů, které přinášejí do závodu prvek napětí, jako je ATTACK MODE. Jako řidiči chceme závodit tvrdě a fanoušci to chtějí taky.“
André Lotterer č. 36: „Formule E udělala minulý rok ohromný skok dopředu a je vzrušující být součástí seriálu, který se neustále zlepšuje jako Formule E. Během přípravy jsme udělali všechno proto, abychom se novinkám přizpůsobili, a teď konečně čekání končí a začínají závody. Bude velmi zajímavé sledovat, jak proběhne první závod, protože je jisté, že nás čekají překvapení.“

FanBoost
Hlasovat můžete na Tweeteru: #FanBoost #DriverName např. #FanBoost #AndreLotterer nebo #FanBoost #JeanEricVergne
Můžete hlasovat také na https://fanboost.fiaformulae.com nebo prostřednictvím aplikace Formula E. Hlasování začíná šest dnů před závodem. U dvoudenních závodů se hlasování otevírá v 18:00 den před 2. závodem.
FanBoost byl aktualizován a nyní může využít navýšení výkonů pět řidičů namísto tří v předchozích sezónách. Hlasování končí 15 minut před závodem a FanBoost nelze použít dříve než po 23 minutách závodu.

ATTACK MODE
Každý řidič musí před dokončením závodu projet aktivační zónou ATTACK MODE. Po aktivaci ATTACK MODE získá jezdec dodatečný výkon 25 kW.