June 23, 2020

DS TECHEETAH se chystá 5. srpna startovat s cílem získat nové tituly!

DS TECHEETAH se chystá 5. srpna startovat s cílem získat nové tituly!

Vozy společnosti DS Automobiles a jejího partnera TECHEETAH se po vynucené přestávce v 6. sezóně šampionátu Formule E znovu objeví od 5. srpna 2020 na startovním roštu v Berlíně. Zde se bez přítomnosti diváků zúčastní šesti závodů (5.–6. srpna, 8.–9. srpna, 12.–13. srpna), které uzavřou toto pandemií podstatně narušené mistrovství. Za volant dvou vozů DS E-TENSE FE20 usednou Jean-Éric Vergne, dvojnásobný šampion formule E a vítěz 2018/2019, a António Félix da Costa, současný leader klasifikace jezdců. DS TECHEETAH bude v těchto posledních závodech sezony rovněž na vrcholu žebříčku týmů s cílem získat nové tituly.

AUTODROMO HERMANOS RODRIGUEZ, MEXICO - FEBRUARY 15: Jean-Eric Vergne (FRA), DS Techeetah, DS E-Tense FE20, leads Antonio Felix da Costa (PRT), DS Techeetah, DS E-Tense FE20 during the Mexico City E-prix at Autodromo Hermanos Rodriguez on February 15, 2020 in Autodromo Hermanos Rodriguez, Mexico. (Photo by Alastair Staley / LAT Images)

Během posledních několika týdnů se specialisté týmu zaměřili na optimalizaci palubních systémů DS E-TENSE FE20 a zároveň propracovali strategii závodu, která bude opět klíčem k vítězství v mistrovství jezdců i týmů. S postupným rozvolňováním pandemických omezení piloti zintenzivnili výcvik na závodním simulátoru.

PARQUE O'HIGGINS CIRCUIT, CHILE - JANUARY 18: Antonio Felix da Costa (PRT), DS Techeetah, 2nd position, poses with his trophy during the Santiago E-prix at Parque O'Higgins Circuit on January 18, 2020 in Parque O'Higgins Circuit, Chile. (Photo by Sam Bloxham / LAT Images)

António Félix da Costa, pilot DS TECHEETAH: „Jsem rád, že mohu opět závodit! Celosvětově zažíváme velice zvláštní období, přesto je dobré být zpět na startovním roštu. Jsme v čele pokračujícího mistrovství, ale musíme si uvědomit, že polovina sezóny proběhne během pouhých šesti dnů. Tvrdě jsme trénovali, abychom byli připraveni, a do Berlína se chystáme s jediným cílem: získat vítězství!“