January 7, 2019

STÁJ DS TECHEETAH OSLAVUJE PO PRVNÍM KOLE MISTROVSTVÍ ABB FIA FORMULE E 2018/2019 MÍSTO VE VEDENÍ

STÁJ DS TECHEETAH OSLAVUJE PO PRVNÍM KOLE MISTROVSTVÍ ABB FIA FORMULE E 2018/2019 MÍSTO VE VEDENÍ

Rijád, 15. prosince 2018

Po závodě plném zvratů přetnul loňský vítěz celého šampionátu Jean-Éric Vergne s vozem DS E-Tense FE19 cílovou pásku jako druhý, nicméně předtím se svým stájovým kolegou André Lottererem sahali po prvních dvou místech.
Piloti stáje DS Techeetah startovali z 5., resp. 7. místa a podařilo se jim posunout se na první a druhé místo, nicméně oba jejich vozy dostaly penalizaci za porušení technických pravidel. I tak se jim podařilo ztrátu snížit a Jean-Éric se probojoval na druhé a André na páté místo a zároveň zajel nejrychlejší kolo, takže získal v prvním závodu sezóny 2018/ 2019 mistrovství ABB FIA Formule E další cenné body.
„Chtěl bych poděkovat celému týmu nejen za tento závod, ale také za celou přípravu. Dnešek byl jen ochutnávkou toho, co může DS Techeetah předvést. Závod byl opravdu kouzelný, bylo to, jako bych se projížděl venku po oblacích. Mám velkou radost, že organizátoři FIA a Formule E přihlédli ke zpětné vazbě, kterou dostali od pilotů na briefingu ohledně Attack Mode, takže byl závod vzrušující. Jsem velmi hrdý na to, že jsem součástí mistrovství, které se takto samo inovuje a vyvíjí. Udělali jsme skvělou show a naším dalším cílem je získat další pódiová umístění a první vítězství v sezóně, Jsem přesvědčen, že nás během šampionátu čekají další velmi vzrušující závody. Musíme se ponaučit a dál pokračovat v tomto duchu, abychom příště získali ještě víc,“ prohlásil pilot stáje DS Techeetah Jean-Éric Vergne.
„Měli jsme nějaké problémy, ale musíme být spokojeni s tempem, které jsme předvedli. Jeli jsme naplno a auta reagovala skvěle. Samozřejmě cítíme frustraci kvůli problémům, které jsme měli, protože jsme přišli o potenciální výhru, možná i o první a druhé místo, nebo alespoň o dvě pódiová umístění, protože jsme na to měli. Získali jsme ale cenné body, a to je v šampionátu nejdůležitější. Ze dneška mám smíšené pocity, ale už se těším na další závod v Marrákeši, kde musíme ukázat, co v nás je,“ uvedl pilot stáje DS Techeetah André Lotterer.
„Dnešek znamená pro celý tým obrovský úspěch. Sezónu jsme začali skvěle! Mistrovství se posunulo zase o něco dál na zcela novou úroveň. Jean-Éric a André jeli úžasně a byla radost vidět, že veškerá tvrdá práce, kterou tým odvedl, se na trati projevila. Gratulujeme BMW k prvnímu vítězství a vítáme je ve Formuli E, “uvedl ředitel stáje DS Techeetah Mark Preston.
„Gratulujeme Jean-Éricovi a Andrému za fantastický první závod. Máme velkou radost z prvního pódiového umístění pro DS Techeetah. Tým prodal vše, čeho jsme během mnoha měsíců vývoje a přípravy dosáhli, a v úvodním kole předvedl působivý výkon. Máme v šampionátu na co navázat a dosáhnout našich cílů,“ uvedl ředitel DS Performance Xavier Mestelan Pinon.

 

Příští závod šampionátu ABB FIA Formule E se uskuteční dne 12. ledna 2019 v marockém Marrákeši.