August 4, 2020

DS Techeetah, vedoucí jezdec i tým v šampionátu ABB FIA Formula E, se připravuje obhájit v Berlíně své tituly!

DS Techeetah, vedoucí jezdec i tým v šampionátu ABB FIA Formula E, se připravuje obhájit v Berlíně své tituly!

DS Automobiles a její partner Techeetah se od středy 5. srpna do 13. srpna vrací na mistrovství Formule E, jehož 6 závodů proběhne bez diváků na trati Berlín–Tempelholf. Prémiová značka skupiny PSA staví v rámci velmi přísných hygienických opatření na trať dva vozy DS E-Tense FE20 s cílem opět získat titul v pohárů jezdců i týmů.

Ve výjimečné situaci výjimečné opatření. Poslední závody šampionátu Formule E se budou konat pouze v jednom městě (Berlín) během pouhých 9 dnů! Účastníky čeká sportovní výzva, kterou jsou Jean-Eric Vergne, dvojnásobný šampion tohoto mistrovství a držitel titulu 2018/2019, a Antonio Felix Da Costa, současný lídr pořadí jezdců, odhodlaní přijmout!

Tým DS Techeetah, který vede pořadí týmů, se bude moci spolehnout na jejich zkušenost se strategií závodu i na výkonnost vozů DS E-Tense FE20.

Xavier Mestelan-Pinon, ředitel divize DS Performance: „Poslední závod v Marrákeši na konci února, který vyhrál Antonio, nás posunul na vrchol obou šampionátů. Po pětiměsíční pauze je důležité navázat na dynamiku začátku sezóny a upevnit své pozice. Toto obnovení (a konec!) šampionátu představuje skutečnou výzvu. 6 závodů za 9 dní na 3 různých okruzích! A to vše na trati, která má speciální povrch, jenž klade velké nároky na pneumatiky, zejména když stoupají teploty. Pokud chceme být rychlí, musíme kromě řízení energií rychle najít i správná nastavení. Doufáme, že změny provedené na voze, zejména pokud jde o jeho software, přinesou své ovoce. Jsme si vědomi, že během 9 dnů se odehraje polovina sezóny, ale jezdci i tým jsou motivovanější než kdykoli předtím, aby se DS opět zapsal do historie Formule E!“

Berlín / Harmonogram šesti posledních závodů 6. sezóny:

 

  • –6. srpna 2020 (obrácená trať)
  • –9. srpna 2020 (tradiční trať)
  • –13 srpna 2020 (trať s novými úseky)