July 25, 2018

DS VIRGIN RACING V NEW YORKU ZAKONČIL SVOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SEZÓNU FORMULE E

DS VIRGIN RACING V NEW YORKU ZAKONČIL SVOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SEZÓNU FORMULE E

Britský jezdec Sam Bird zaznamenal své dosud nejlepší umístění – třetí místo v boji o titul pilotů.

V poháru konstruktérů si tým DS Virgin Racing zajistil třetí pozici.

 

Nedělní závod v New Yorku uzavřel čtvrtou sezónu Formule E a současně také éru vozu 1. generace.

 

Finále závodu Formule E v New Yorku 15. a 16. července zakončilo nejúspěšnější sezónu týmu DS Virgin Racing, který vybojoval třetí místo v poháru jezdců i konstruktérů.

 

Desátým místem ve finálové jízdě si britský jezdec Sam Bird připsal další body v rámci celkového pořadí a v boji o titul šampiona skončil pouhý jeden bod za svým soupeřem druhým Lucasem di Grassi.

 

Poslední závod sezóny – 45. od začátku mistrovství Formule E v roce 2014 – se konal v Red Hooku v Brooklynu. V porovnání s teplým počasím přechozích dnů museli jezdci čelit nevyzpytatelným podmínkám na mokré trati. Před zahájením závodu ale šedé mraky vystřídala azurová obloha a ani letošní finále tak nenarušilo sérii slunečného počasí v uplynulých čtyřech sezónách.

 

Po náročné deštivé kvalifikaci startoval Bird do finále z 8. a jeho stájový kolega Alex Lynn z 18. pozice. Bird v prvních kolech jel čistě a držel se mezi top 10, zatímco  Lynnovi komisaři udělili stop/go penalizaci za výměnu převodovky. To ho odsunulo na zadní pozice a energii pak zúročil v klíčovém okamžiku ve 43. kole.

 

Série zastávek v boxech – poslední v závodech elektrických monopostů – započala ve třiadvacátém kole. Oba jezdci zvládli výměnu na výbornou a vyrazili do závěrečné etapy závodu, vpředu Bird atakující přední pozice a tvrdě bojující o druhé místo v pořadí týmů. Cílem nakonec Bird projel na 10. a Lynn na 14. místě. Druhé místo v žebříčku týmů jim uniklo jen o jediný bod.

 

V prvním závodě finálového víkendu Lynn v 5. kole v jedné ze zatáček rozbil záď svého monopostu a závod nedokončil. Sam Bird dojel devátý.

„Tento víkend neprobíhal tak, jak jsme si přáli, ale i přesto to byla skvělá sezóna,” řekl Bird. “Kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že do finálového víkendu půjdu jako adept na mistrovský titul, nikdy bych mu nevěřil, a bylo to tak – díky tvrdé práci všech lidí v týmu. Dokázali z auta vytěžit to nejlepší a uměli využít každé příležitosti v náš prospěch, a to je skvělý úspěch.”

 

Lynn dodává: “Byl to pro nás těžký víkendový souboj, ale jako vždy jsme do toho dali vše. Velký dík patří celému týmu za jejich odhodlání a nasazení v celé sezóně. Z pozice nováčka to pro mě byla velmi cenná zkušenost, a také velmi příjemná!“

 

„Pro DS Virgin Racing to byla fantastická sezóna,“ říká Sylvain Filippi, šéf týmu. „A to všechno by nebylo možné bez tvrdé práce a odhodlání každého člena týmu a samozřejmě s podporou našich partnerů; DS Automobiles, Hewlett Packard Enterprise, Total, Kaspersky, STANLEY, Alpinestars a One All Sports. Dosáhnout, čeho jsme v této nabité sezóně dosáhli, je velký úspěch. A i když závěrečný víkend úplně nenaplnil naše očekávání, můžeme být hrdí na to, čeho jsme dosáhli.“

 

Ředitel DS Performance, Xavier Mestelan Pinon, doplňuje: “ Na konci neuvěřitelně konkurenční sezóny jsou DS Virgin Racing a Sam Bird mezi TOP 3 v obou mistrovských žebříčcích. Dvě vítězství a čtyři stupně vítězů jsou pro tým skvělý výkon. V tomto mimořádně náročném prostředí se stále zlepšujeme, což je pro nás velkým příslibem. A samozřejmě gratulujeme Jean-Ericu Vergne a  Audi k jejich letošním mistrovským titulům.”

 

Závěrečný závod byl posledním kolem čtvrtého ročníku Formule E a posledním závodem s vozem 1. generace. S ohledem na technologická vylepšení vozů pro příští sezónu to bylo také naposledy, kdy řidiči mohli provádět výměny vozů.

 

Nová sezóna bude zahájena v prosinci v Rijádu, předsezónní testování začíná v říjnu.

Více informací najdete na www.ds-virginracing.com