July 7, 2021

DS vysílá na ECO energy Rally Bohemia 2021 rovnou dva elektromobily DS 3 CROSSBACK E-TENSE

DS vysílá na ECO energy Rally Bohemia 2021 rovnou dva elektromobily  DS 3 CROSSBACK E-TENSE

Již o tomto víkendu, 9. -11. července 2021, se uskuteční v Mladé Boleslavi 48. ročník Rallye Bohemia. Součástí podniku SONAX Mistrovství ČR rally soudobých a historických automobilů bude Mezinárodní pohár pořadatele s názvem Česko Slovenská trofej elektromobility – Rally pravidelnosti v ECO energy Rallye Bohemia.

K účasti v této ECO energy Rallye Bohemia budou připuštěna vozidla v kategorii nulové emise – elektro, elektro-vodík, vodík a ostatní vozidla s nulovými emisemi. Druhou kategorií budou hybridní vozidla.

Na seznamu přihlášených je celkem 23 posádek. Mezi nimi jsou dvě dvojice týmu DS Automobiles – STK Okříšky RT. Se startovním číslem 7 pojede posádka Zdeňků – Trnky a Smolíka, druhou s číslem 8 budou tvořit Zdeněk Mirovský a Aleš Chadim. Obě budou startovat s továrními vozy DS3 CROSSBACK E-Tense v Kategorii I – elektro. Jedná se o vozy francouzského výrobce DS Automobiles, který zahájil výrobu osobních vozů DS v roce 2014. Na poli motoristického sportu se automobilka prezentuje v Mistrovství světa FIA Formule E, kde se jezdci našich týmů stali světovými šampióny posledních dvou ročníků.

Start ECO energy Rallye Bohemia bude oproti klasické Rallye Bohemia již ve čtvrtek v 17.00 hodin na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi a ještě téhož dne bude připraven pro posádky jednokilometrový sprint na letišti v Hoškovicích. Celkově budou absolvovat 22 zkoušek pravidelnosti. Po účastnících republikového šampionátu ostré Rallye Bohemia 2021, můžou diváci vidět vozidla ECO energy Rallye Bohemia v pátek 9. července na autodromu Sosnová, v sobotu po druhých průjezdech rychlostních zkoušek RS7 Chloudov, RS8 Bzí a RS9 Radostín. V neděli se před kompletním startovním polem představí na závěrečném okruhovém testu v Mladé Boleslavi s názvem Staroměstská zkouška. Ostatní zkoušky, kterých bude celkem ještě 17, jsou připraveny pouze pro ECO energy Rallye Bohemia . Celkově budou posádky absolvovat 375,92 km měřených úseků, což bude 55 % ze stanovené délky trati, která bude mít 689 km.

Na slavnostní cílovou rampu vozidla na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi dorazí v neděli 11. července 2021 ve 13:30 hodin, po které bude určitě dost času prohlédnout si vozidla hodně zblízka a seznámit se technickými vlastnostmi těchto vozů.

O DS 3 CROSSBACK E-TENSE:

DS3 CROSSBACK E-TENSE

Výkon:
Díky 100 % elektrickému motoru nabízí hbité a pohodlné řízení:
• motor s výkonem 100 kW (136 k) a točivým momentem 260 Nm (dostupné od 0 km/h) pro okamžitou reaktivitu;
• tichý motor a nulové vibrace;
• zobrazení fungování pohonu v reálném čase na středovém panelu
Je vybaven baterií o kapacitě 50 kWh. Ta umožňuje dosáhnout dojezdu až 320 km podle certifikačního protokolu WLTP a 430 km podle NEDC.
Tepelná regulace cirkulací kapaliny spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost baterie. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km se zbývající kapacitou 70 %.