May 9, 2023

E-PRIX MONACO: FANTASTICKÝ BOJ PILOTŮ DS AUTOMOBILES!

E-PRIX MONACO: FANTASTICKÝ BOJ PILOTŮ DS AUTOMOBILES!

• Jean-Eric Vergne a Stoffel Vandoorne, kteří kvůli penalizaci startovali z poslední řady startovního roštu, obsadili v E-Prix Monaco sedmé a deváté místo.
• Oba mistři světa získali devátého kola 9. sezony dohromady 27 pozic.
• Další závody se uskuteční 3. a 4. června v indonéské Jakartě.

Nejprestižnější závod mistrovství světa ABB FIA Formule E se odehrál v sobotu v ulicích Monaka. Jean-Éric Vergne a Stoffel Vandoorne předvedli v devátém závodě sezony fantastický boj o pozice. Díky velmi solidním závodním výkonům si oba jezdci stáje DS PENSKE připsali důležité body do hodnocení jezdců i týmů.

 

Den nezačal pro značku DS Automobiles a jejího partnera PENSKE AUTOSPORT nejlépe. Kvůli náhlému poklesu teploty byl francouzský tým penalizován za příliš nízký tlak v pneumatikách. V důsledku toho byli Jean-Eric Vergne a Stoffel Vandoorne bohužel nuceni startovat ze zadní řady startovního roštu.

 

Jean-Eric Vergne, který startoval z 22. místa, předvedl v ulicích Monaka skvělou show. Během 29 kol získal francouzský jezdec 15 pozic a dojel na velmi dobrém 7. místě! Připsal si tak v hodnocení 6 bodů a udržuje si naději na titul, z Monaka odjíždí na 5. místě v pořadí jezdců.

 

Během závodu udělal pořádný skok v pořadí také Stoffel Vandoorne. Stejně jako jeho týmový kolega udržoval dobré tempo, byl trpělivý i agresivní a ve správný okamžik dokázal zaútočit. Úřadující mistr světa odstartoval z 21. místa a do cíle dojel jako devátý, čímž získal dva důležité body pro tým.

 

V pořadí týmů je DS PENSKE po prvních devíti kolech sezony stále mezi vedoucími týmy, a to na pátém místě. Další dva závody v indonéské Jakartě, které se uskuteční ve dnech 3. a 4. června, tým absolvuje s cílem dosáhnout dalšího pokroku v boji o titul.

 

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„Byl to náročný, ale zároveň vzrušující závod. Penalizace, která nás postihla v kvalifikaci, znamenala, že oba vozy musely startovat ze zadní řady, ale naši jezdci předvedli úžasný boj. Na trati, na které se tradičně obtížně předjíždí, oba naši šampioni vytěžili z výkonu našeho vozu DS E-TENSE FE23 maximum. Celkem získali 27 pozic: 15 Jean-Eric a 12 Stoffel.  Byl to neuvěřitelný výkon, který týmu přinesl nové body!“

Jean-Éric Vergne, šampion Formule E z let 2018 a 2019:

„Rozhodně jsme zachránili den tím, že jsme získali body za 7. místo poté, co jsme startovali z poslední řady. Tím spíš, že víme, že dojet v první desítce je v Monaku za normálních okolností velmi obtížné. Myslím, že jsme závod zvládli dobře. Je opravdu škoda, že se nám během kvalifikace stala tahle nepříjemnost. Chceme bojovat o titul, takže se musíme podobným věcem vyhnout. Přitom vůz dnes jel výborně. Musíme zůstat pozitivní a budeme do toho dávat všechno až do konce!“

Stoffel Vandoorne, úřadující šampion Formule E:

„Byl to pro nás těžký den, ale skončil docela dobře, protože se nám podařilo získat důležité body do hodnocení. Sobota pro nás začala ve volném tréninku výborně: měli jsme dobré tempo a ve voze jsem se cítil jistě. Bohužel oba naše vozy DS E-TENSE FE 23 musely startovat z poslední řady na roštu. To nám ztížilo práci v závodě, ale naštěstí jsme se dokázali vrátit do první desítky. Maximálně jsme využili úroveň našeho výkonu a skončili na devátém místě. S útočným režimem to nebylo úplně ideální, ale za daných okolností můžeme být spokojeni.“