April 11, 2023

FANTOMASOVA DS OPĚT ODLÉTÁ

FANTOMASOVA DS OPĚT ODLÉTÁ

• U příležitosti otevření výstavy „Na cestách s Louisem de Funèsem“ v Musée National de l'Automobile – Collection Schlumpf (Národní automobilové muzeum – Sbírka bratří Schlumpfů) v Mulhouse odhaluje společnost DS Automobiles kresbu vozu inspirovaného létajícím modelem z filmu „Fantomas se zlobí“.
• Tento model DS, navržený studiem DS DESIGN STUDIO PARIS, má křídla a směrové kormidlo stejně jako ve filmu z roku 1965.
• Louis de Funès se objevil v mnoha filmech s různými modely DS.

Musée National de l’Automobile – Collection Schlumpf oslavuje ikonické vozy z filmů s Louisem de Funès na výstavě, která se bude konat od 5. dubna do 5. listopadu 2023.

Na výstavě budou k vidění modely vozů, které se ve filmech objevily, zejména vozy DS, plakáty, fotografie z natáčení a rekvizity.

Společnost DS Automobiles se na této oslavě podílí společně s Muzeem Louise de Funèse vytvořením unikátní kresby, která je moderní adaptací vozu DS z filmu „Fantomas se zlobí“.

Vůz DS byl vedle Jeana Maraise, Louise de Funèse a Mylène Demongeotové jednou z největších hvězd druhého dílu trilogie Fantomas, zejména při sjíždění zatáček z Vesuvu v podání kaskadéra Rémyho Julienna a při závěrečném úniku jako létající DS se zatahovacími křídly.

 „Značka DS zanechala stopu v historii nejen automobilového průmyslu. Je součástí francouzského dědictví a jako taková zaujímá ve francouzské kinematografii důležité místo. Reagovali jsme na žádost muzea Louise de Funèse a navrhli jsme moderní DS jako poctu Fantomasově DS. Autorem kresby je Geoffrey Rossillon z týmu designérů exteriéru pod vedením Frédérica Soubiroua.“

Thierry Metroz, šéfdesignér DS Automobiles