October 24, 2018

FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS PO BOKU NOVÉHO VOZU DS 3 CROSSBACK

FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS PO BOKU NOVÉHO VOZU DS 3 CROSSBACK

Showroom DS World Paris se od 26. října mění na galerii moderního umění, která bude hostit Fernanda Costu.
Bude zde vystavena celá série děl tohoto sochaře používajícího pro tvorbu metodu sváření, včetně dvou velkolepých děl vytvořených speciálně na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback, nového modelu značky DS, jež je ikonou hi-tech stylu. Obě díla věnovaná vozu DS 3 Crossback, která se představují zcela poprvé, byla vyrobena z částí prototypu. Výstava je k vidění do 1. prosince 2018 na pařížské adrese 33 rue François 1er.

Showroom DS World Paris vzdává v rámci podzimní expozice hold dílu francouzského umělce Fernando Costy a vozu DS 3 Crossback, nejnovějšímu modelu řady DS, který byl zvolen „Nejlepším sériovým automobilem“*.

FERNANDO COSTA, UMĚLEC VYUŽÍVAJÍCÍ KOV
Mezinárodní veletrh současného umění nedávno skončil, ale Fernando Costa pokračuje v pařížském turné a vystavuje zhruba 15 svých děl v showroomu DS World Paris.
Fernando Costa, který pro svá díla používá metodu sváření, vytváří kovová umělecká díla z použitých předmětů. Tento francouzský samouk, kterého okouzlil sochař César, tvoří již 20 let a razí si vlastní cestu. Avantgardní odvážný humanistický sochař jakoby stál na křižovatce několika uměleckých směrů. Je znám svými kovovými sochami poskládanými jako poetické nebo angažované, surové nebo barevné, figurativní nebo abstraktní puzzle.
Umělec již od počátku přetváří dopravní značky. Tyto vyhozené předměty ze smaltového kovu křísí tím, že je rozřezává, brousí, sestavuje, svařuje a vytváří z nich umělecká díla, jedinečné kusy, do kterých se zamilujete… a vdechuje jim nový život, ať už v Evropě, nebo jinde.

 

DVĚ DÍLA S PODPISEM FERNANDO COSTY OSLAVUJÍCÍ ZROD VOZU DS 3 CROSSBACK
Šéfdesignér značky DS Automobiles Thierry Métroz se před několika měsíci setkal s Fernandem Costou. Ze setkání těchto dvou kreativních nadšenců pochopitelně vzešly společné nápady a zrodila se myšlenka na vytvoření díla (nakonec budou hned dvě) na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback.
Umělec souhlasil, že pro jejich vytvoření opustí stěny svého ateliéru v Périgueux a přesune se co nejblíž ocelovým plátům používaným pro výrobu vozu DS 3 Crossback. V červnu tak Fernando Costa vybalil svá zavazadla, nebo spíše svůj svářecí stroj a svou brusku uprostřed lisovny v továrně v Poissy (pařížský region). Díky vnoření se do tohoto průmyslového prostředí se kromě suroviny pro svá nová díla seznámil i se světem bohatým na know-how a odborné zkušenosti. Fernando Costa, který je zvídavý a miluje lidi, se setkal s mnoha dělníky a techniky a celý šťastný s nimi diskutoval. Někteří z nich se dokonce podíleli na realizací jeho soch a přidali své vlastní svary na švy díla vytvářeného na míru.
Po několika dnech umělec opustil Paříž, hrdý a šťastný z dokončené práce, dvou soch vytvořených z částí prototypu vozu DS 3 Crossback. Obrovské kusy (200 × 150 cm a každý o váze 120 kg) se liší barvou, jeden je ze surové oceli, druhý je v odstínu Modrá Millenium, který stejně jako vůz DS 3 Crossback prošel lakovnou.
Obě díla budou poprvé vystavena v showroomu DS World Paris od 26. října 2018.
Díky vystaveným fotografiím budou mít návštěvníci rovněž možnost se seznámit s tím, jak umělec pracuje, a s jednotlivými etapami vzniku obou děl věnovaným vozu DS 3 Crossback.