January 31, 2019

JEAN-ERIC VERGNE ZÍSKAL CENU GRAND PRIX NA VÝSTAVĚ FESTIVAL AUTOMOBILE INTERNATIONAL

JEAN-ERIC VERGNE ZÍSKAL CENU GRAND PRIX NA VÝSTAVĚ FESTIVAL AUTOMOBILE INTERNATIONAL

Mistr světa ve Formuli E FIA ABB Jean-Éric Vergne byl oceněn na výstavě Festival Automobile International. Pilot stáje DS Techeetah převzal cenu Grand Prix Festivalu během slavnostního zahájení jejího 34. ročníku, který se konal v areálu pařížské Invalidovny. V minulosti byla tato cena udělena Alainu Prostovi, Michaelu Schumacherovi, Lewisi Hamiltonovi a Jacky Ickxovi.

Festival Automobile International založil v roce 1986 Rémi Depoix a Franz Humel v rámci závodu 24 hodin Chamonix. V roce 2008 se akce přesunula do Invalidovny a její součástí je výstava koncepčních vozů, předání cen a rovněž udělení ocenění „Nejkrásnější auto roku“, o němž rozhodují svými hlasy návštěvníci.

 

Jean-Éric Vergne obdržel cenu Grand Prix Festival Automobile International. Vůz DS 3 Crossback byl nominován na cenu pro nejkrásnější auto roku a pro nejkrásnější interiér. Na výstavě, která je pro veřejnost přístupná do 3. února, jsou vystaveny vozy DS X E-Tense a DS E-Tense FE19.

 

Jean-Éric Vergne prohlásil: „S velkým potěšením jsem se vrátil do areálu Invalidovny, kde se každoročně koná pařížské kolo E-Prix a kde jsem v loňském roce před zraky francouzských fanoušků zvítězil. Jde o místo, které má pro mě velký význam. Jsem poctěn udělením ceny Grand Prix festivalu za můj titul ve Formuli E. Cena je sice udělena mně, ale představuje především oceněním práce celého týmu. Cena je uznáním za veškerou práci, kterou členové týmu skromně odváděli po celý rok.“

 

Yves Bonnefont, generální ředitel společnosti DS Automobiles uvedl: „Bravo! Grand Prix mezinárodní výstavy FAI, kterou získal Jean-Éric Vergne, patří rovněž DS. Tím, že porota ocenila našeho ambasadora a mistra světa ve Formuli E, potvrdila rovněž správnost strategie DS zaměřené na elektrifikaci vozidel. Chtěl bych využít této příležitosti a poděkovat porotě za její podporu Formule E a celému týmu DS Performance za jeho práci. Naše vzájemná spolupráce, která započala v roce 2015, výrazně přispěla k rozvoji elektromotorů a hybridních plug-in pohomů E- Tense, jež jsou nyní osazovány do modelů DS.“