PŘEJÍT NA OBSAH
DALŠÍ PÓDIUM PRO JEANA-ÉRICA VERGNE A DS AUTOMOBILES V PORTLANDU!
Paříž, 29. června 2024
  • Jean-Éric Vergne skončil po velkém boji v prvním ze dvou plánovaných závodů v Portlandu (USA) na stupních vítězů
  • Stoffel Vandoorne také získal cenné body, když dojel devátý
  • DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT se vyšplhaly na třetí místo v průběžné klasifikaci týmů

 

 

Paddock mistrovství světa ABB FIA Formula E se tento víkend sjel do Portlandu (USA), kde se koná 13. a 14. kolo 10. sezóny. Cílem jezdců týmu DS PENSKE bylo po složité kvalifikaci v prvním ze dvou amerických závodů dosáhnout pokroku v celkovém hodnocení.

 

Jean-Éric Vergne a Stoffel Vandoorne s vozem DS E-TENSE FE23 byli v nejlepší formě. Vergne, který startoval ze 14. místa na startovním roštu, se ve druhé polovině závodu skvěle předvedl. Poté, co
chvíli dokonce vedl závod, nakonec dojel na vynikajícím třetím místě a získal 36. pódium v kariéře a 51. pro DS Automobiles. Stoffel se rovněž posunul v pořadí, když se z 16. místa dostal na deváté.

 

Výkony jezdců DS PENSKE, kteří se závodu přivážejí 17 bodů, umožnily francouzsko-americkému týmu se vyšplhat na třetí místo v šampionátu týmů. Skvělá práce, do konce zbývají už jen tři klání!

 

Co se týče pořadí jezdců, JEV zůstává šestý, ale na první trojici ztrácí pouhých 24 bodů. Mistr světa z let 2018 a 2019 si tak zachovává všechny šance na to, aby se na konci sezony dostal na závěrečné stupně vítězů.

 

Šampionát pokračuje v neděli v Portlandu čtrnáctým ze šestnácti závodů sezóny.

 

 

"Byl to neuvěřitelný a emotivní den, který začal s určitými obtížemi a pak se obrátil v mimořádně pozitivní. Kvalifikace byla obtížná, protože oba jezdci narazili na překážky během svých nejlepších kol. Přesto jsme věděli, že jsme na této trati rychlí a že je možné všechno - což se potvrdilo. JEV startoval ze 14. místa a díky mimořádné jízdě a inteligentní strategii dovedl svůj DS E-TENSE FE 23 v cíli na třetí místo. Toto skvělé umístění je v celkovém měřítku opravdu skoro jako vítězství! Stoffelovi se závod také vydařil. Po startu ze 16. místa na startovním roštu dojel Belgičan devátý. Naši jezdci zajistili vynikající body v obou klasifikacích. Nyní se soustředíme na zítřejší závod, který bude pro šampionát klíčový."

 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance

 

 

"Z výsledku závodu mám opravdu velkou radost. Když se podíváme zpět na pozici, ze které jsme startovali, můžeme říci, že se nám podařil velmi dobrý obrat. Myslím, že jsme udělali přesně to, co jsme měli. Díky třetímu místu jsme získali důležité body, díky kterým se tým vrátil na třetí místo v šampionátu týmů. I nadále do toho dáme všechno - počínaje zítřkem."

 

Jean-Éric Vergne, šampion Formule E z let 2018 a 2019

 

 

"Po náročné kvalifikaci, která neodrážela náš skutečný potenciál, jsme v závodě odpověděli dobře. Abychom se dostali zpět nahoru, museli jsme být efektivní, zejména z hlediska strategie, a to tím, že jsme ve správný čas použili attack módy. I když si myslím, že jsme dnes mohli dosáhnout lepšího výsledku, nesmíme zapomínat, že jsme získali skvělé body do šampionátu. Nyní se soustředíme na zítřek!"

 

Stoffel Vandoorne, šampion Formule E z roku 2022

 

 

Klíčové výsledky od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 118 závodů
  • 4 vítězné tituly
  • 16 vítězství
  • 51 pódiových umístění
  • 24 pole position