PŘEJÍT NA OBSAH
DS AUTOMOBILES PARTNEREM VÝSTAVY RÉTROMOBILE 2025
Paříž, 28. června 2024
  • Společnost DS Automobiles se u příležitosti sedmdesátého výročí představení modelu DS na pařížském autosalonu v roce 1955 stává partnerem výstavy Rétromobile 2025.
 
  • Na oficiálním plakátu Rétromobile 2025 je vyobrazen DS Ballons, reklamní předmět symbolizující mimořádný komfort.
 
  • Výstava Rétromobile 2025 se bude konat od 5. do 9. února na pařížském výstavišti Porte de Versailles.
 
  • Společnost DS Automobiles. která byla založena v roce 2014, navazuje na dědictví vozů DS a SM

 

 

 

Vůz DS, mistrovské inovativní dílo reprezentující francouzské umění cestovat, oslaví v roce 2025 sedmdesáté výročí. Tento model, představený v roce 1955 na pařížském autosalonu, se stal u veřejnosti okamžitě ikonou. O jeho úspěchu svědčily tisíce objednávek podepsaných již během autosalonu.

 

Vůz DS, předurčený k tomu, aby představoval avantgardu francouzského průmyslu, získal díky své originálnímu tvaru, elegantnímu designu, potěšení z jízdy, komfortu a bezpečnosti status legendy a stal se uměleckým symbolem přesahujícím svět automobilů.

 

Na oficiálním plakátu k výstavě Rétromobile 2025 je vyobrazen DS Ballons, jehož autorem je Claude Puech, jeden z klíčových aktérů uvedení vozu DS na trh. Tato originální, vysoce působivá kampaň z roku 1959 zdůrazňuje prvotřídní komfort vozů DS, který je dodnes součástí DNA značky.

 

Na plakátu je vůz DS 19 v oranžovém odstínu karoserie „Ecaille Blonde“, který spočívá na čtyřech velkých balónech místo kol, jež představují koule hydropneumatického odpružení, a celý jako by se vznášel na vodě. Fotografie, které povyšují model DS na avantgardní umělecké dílo, obletěly celý svět a na celá desetiletí přispěly k šíření pověsti modelu DS.

 

Výstava Rétromobile 2025 bude jedním z vrcholů oslav sedmdesátého výročí modelu DS, jejichž program bude brzy zveřejněn.