PŘEJÍT NA OBSAH
JEAN-ÉRIC VERGNE A STOFFEL VANDOORNE USEDAJÍ ZA VOLANT VOZU GEN3 EVO VYVINUTÉHO DS PERFORMANCE
Paříž, 19. června 2024
  • Jean-Eric Vergne a Stoffel Vandoorne absolvovali testovací den s vozem formule E GEN3 Evo, který vyvinula soutěžní divize DS Automobiles 
 
  • GEN3 Evo je vybaven pohonem všech kol a novým kitem karoserie, který je aerodynamičtější. Vůz je díky tomu mnohem rychlejší a efektivnější než Gen 3
 
  • GEN3 Evo bude mít soutěžní premiéru v 11. sezóně mistrovství světa ABB FIA Formule E

 

 

GEN3 Evo, která byla představena těsně před dubnovou Monaco E-Prix, je evolucí současné GEN3 a v současné době jej testují všechny týmy, které se účastní mistrovství světa ABB FIA Formula E.

 

Dvojnásobný šampion Formule E Jean-Eric Vergne a šampion z roku 2022 Stoffel Vandoorne řídili GEN3 Evo pro DS Automobiles - s pohonnou jednotkou vyvinutou divizí motorsportu značky - během testovacího dne na okruhu Mallorca ve Španělsku.

 

Ve spolupráci s PENSKE AUTOSPORT tým DS Performance vyzkoušel výkonnost vozu s pohonem všech kol, vybaveného novými pneumatikami, a aerodynamiku nejnovějšího kitu karoserie, který byl vyzkoušen vůbec poprvé.

 

Informace získané po 200 ujetých kolech přinesly inženýrům další poznatky o tomto novém voze, který je mnohem rychlejší – se zrychlením z 0 na 100 km/h pod dvě sekundy - a efektivnější než současný DS E-TENSE FE23.

 

Po další sérii testů bude DS PENSKE GEN3 Evo představen na podzim letošního roku před 11. sezónou Formule E.

 

 

 

"Testovací den s Jeanem-Ericem a Stoffelem byl velmi poučný. Tým pracuje s vozem GEN3 Evo a novými pneumatikami od začátku roku, ale poprvé jsme měli k dispozici také kompletní novou karosářskou sadu. Nemůžeme se dočkat, až tento nejnovější vůz uvidíme na trati během 11. sezóny. S jeho pohonem všech kol a neuvěřitelnou akcelerací budou závody ještě atraktivnější!"

- Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance

 

 

 

 

Klíčové výsledky od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 117 závodů

  • 4 vítězné tituly 

  • 16 vítězství

  • 50 pódiových umístění

  • 24 pole position