PŘEJÍT NA OBSAH
PORTLAND E-PRIX: DS AUTOMOBILES PŘIPRAVENA NA PŘEDPOSLEDNÍ ZÁVOD SEZONY
Paříž, 26. června 2024
  • DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT se o víkendu zúčastní Portland E-Prix
  • Očekává se, že americký dvojzávod opět připraví scénu pro řadu předjížděcích manévrů 
  • Dvojnásobný šampion Formule E Jean-Eric Vergne a šampion z roku 2022 Stoffel Vandoorne jsou připraveni hrát hlavní roli v rámci francouzsko-amerického týmu

 

 

Podruhé v řadě zavítá mistrovství světa ABB FIA Formula E o tomto víkendu 29.-30. června do Portlandu ve Spojených státech.

 

DS PENSKE bude určitě jedním z nejmotivovanějších z 11 zúčastněných týmů, pokud jde o získávání bodů na tomto rychlém a širokém okruhu, který má 12 zatáček a měří 3,1 kilometru. Vzhledem k tomu, že DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT usilují o umístění na stupních vítězů v šampionátu týmů, vyráží tým do tohoto dvojzávodu s jasným cílem využít veškeré své know-how k boji o čelní pozice 13. a 14. kola.

 

 

Z pohledu jezdců hodlají Stoffel Vandoorne a Jean-Eric Vergne využít všech svých zkušeností, aby se po celý víkend pohybovali mezi vedoucími jezdci. Jean-Eric Vergne, který je také ambasadorem značky DS Automobiles, je v současné době pouhých 31 bodů od stupňů vítězů 10. sezóny a je obzvláště odhodlán vyvěsit vlajku francouzského výrobce vysoko.

 

Oba závody v Portlandu startují ve 23:00 SEČ, v sobotu 29. a v neděli 30. června.

 

 

 

"Tyto závody jsou pro nás obzvlášť důležité. Do konce sezony je ve hře více než 100 bodů, takže dáme všechno do toho, abychom si zajistili umístění na závěrečných stupních vítězů v klasifikaci týmů. V současné době nás od tohoto třetího místa dělí pouhé tři body, takže v tomto šampionátu je stále možné naprosto všechno. Co se týče pořadí jezdců, JEV ztrácí na konečné umístění na stupních vítězů pouhých 31 bodů. Jak znám obrovský talent a odhodlání našich šampionů, jsem si jistý, že nás čekají skvělé závody se skvělými výsledky!" 

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance

 

 

 

Klíčové výsledky od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 117 závodů

  • 4 vítězné tituly 

  • 16 vítězství

  • 50 pódiových umístění

  • 24 pole position