June 28, 2023

PIKNIKOVÝ KUFR: ODPOČIŇTE SI A UŽÍVEJTE SI ŽIVOTA S DS AUTOMOBILES

PIKNIKOVÝ KUFR: ODPOČIŇTE SI A UŽÍVEJTE SI ŽIVOTA S DS AUTOMOBILES

• Po kuchařském kufru představuje společnost DS Automobiles další novinku, a to piknikový kufr, který opět ručně vyrábí firma La Malle Bernard, nejstarší stále fungující výrobce dřevěných krabic a kufrů ve Francii, která je nositelem označení Entreprise du Patrimoine Vivant pro podniky, jež jsou součástí francouzského živého dědictví.
• Piknikový kufr, vyrobený z vysoce kvalitních materiálů, navrhlo studio DS DESIGN STUDIO PARIS. Je součástí řady produktů věnovaných cestovatelskému umění ve francouzském stylu.
• Piknikový kufr DS Automobiles, který lze personalizovat, je určen pro piknik čtyř osob. Je vyveden v barvách kolekce ESPRIT DE VOYAGE, která je k dispozici u modelů DS 4, DS 7 a DS 9.

Francouzská gastronomie, zapsaná na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO, odráží eleganci, chuť a přátelskost, které jsou typické pro francouzský životní styl. Svědčí o rozmanitosti a bohatství regionálních kulinářských specialit, na které jsou Francouzi hrdí a kterými jsou proslulí a které přitahují turisty z celého světa.

Abyste si mohli tento jedinečný zážitek plně vychutnat, nabízí DS Automobiles vedle svého kuchařského kufru také nový piknikový kufr.

Piknikový kufr DS Automobiles, který je opět dílem studia DS DESIGN STUDIO PARIS a firmy La Malle Bernard, je vyroben z vysoce kvalitních materiálů s kůží nappa na vnější straně – v odstínu Šedá Perle shodném s odstínem kolekce ESPRIT DE VOYAGE – a s kvalitní látkou na vnitřní straně, která pokrývá panely vyrobené z dřevěných topolových sudů. Kufr je opatřen plasticky vyvedeným podpisem ESPRIT DE VOYAGE převzatým z kolekce, která je k dispozici u modelů DS 4, DS 7 a DS 9.

Také detaily nesou podpis ze studnice know-how značky – rukojeti s gilošovaným motivem Clous de Paris, spony jako poniklované šperky a ručně šité kožené řemínky rukojetí. Každý kufr ručně navrhli mistři firmy La Malle Bernard specializující se na výrobu zavazadel a vyžádal si několik desítek hodin práce.

Piknikový kufr byl navržen pro piknik pro čtyři osoby, které mají k dispozici širokou škálu nádob a důležitých doplňků:

 • Čtyři kompletní bento boxy – 3 vodotěsné přihrádky na předkrmy / hlavní jídla / dezerty.
 • Čtyři sady příborů
 • Čtyři sklenice na víno
 • Prkénko z ořechového dřeva na odkládání sklenic
 • Čtyři bavlněno-lněné ubrousky Guy Degrenne
 • Čtyři uzavíratelné skleničky na sůl / papriku / olej / ocet
 • Termoláhev
 • Velká skleněná nádoba na dezert
 • Sada lžiček na servírování dezertu
 • Chromovaný nůž Claude Dozorme Laguiole s hliníkovou rukojetí.
 • Vývrtka L’atelier du Vin

Každý kufr může být v dílnách La Malle Bernard personalizován podle vkusu a přání zákazníka a může být označen jeho iniciálami. Firma La Malle Bernard nabízí i další možnosti za příplatek. Kuchařský kufr zůstává dál v nabídce, s nádobami, které lze naplnit různými surovinami.

Piknikový kufr DS Automobiles a kuchařský kufr DS Automobiles vyrábí firma La Malle Bernard, nejstarší stále fungující výrobce dřevěných krabic a kufrů ve Francii, která je nositelem francouzského označení Entreprise du Patrimoine Vivant pro podniky, jež jsou součástí francouzského živého dědictví. Majitelé Jules Bernard a Caroline Simon pracovali v dílně založené v Paříži v roce 1846 pro tehdejší největší obchodní dům Grands Magasins du Louvre. Na počátku 20. století se společnost La Malle Bernard proslavila svými černě potaženými kufry, určenými k přepravě a prezentaci zboží všech tvarů a velikostí. Ve 30. letech 20. století se firma La Malle Bernard specializovala na výrobu automobilových kufrů určených na střechu nebo do zadní části vozu. Tyto kufry byly vyráběny na míru a byly potaženy plátnem, které mělo stejnou barvu karoserie. Dovnitř se obvykle vešla dvě zavazadla. Toto uspořádání umožňovalo cestujícím nechat kufr pevně spojený se zadní částí vozu a jednoduše si vzít obě ochráněná zavazadla s sebou. Tradiční rodinný podnik La Malle Bernard má dodnes butik v Paříži a jeho dílny se nacházejí v Normandii.

Velmi limitované edice piknikového a kuchařského kufru DS Automobiles budou brzy k dispozici v lifestylovém butiku DS Automobiles pro vášnivé gurmány za cenu 5 000 eur (piknikový kufr) a 4 000 eur (kuchařský kufr).