July 14, 2023

ŘÍMSKÁ E-PRIX: DVA KLÍČOVÉ ZÁVODY PRO DS AUTOMOBILES A JEANA-ERICA VERGNEHO, KTEŘÍ NADÁLE BOJUJÍ O TITUL

ŘÍMSKÁ E-PRIX: DVA KLÍČOVÉ ZÁVODY PRO DS AUTOMOBILES A JEANA-ERICA VERGNEHO, KTEŘÍ NADÁLE BOJUJÍ O TITUL

• Předposlední E-Prix 9. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se uskuteční tento víkend v Římě.
• Římská E-Prix, která je jedním z vrcholů čistě elektrického šampionátu, se bude již třetím rokem skládat ze dvou závodů.
• Jean-Eric Vergne, který je v současné době na 5. místě v pořadí jezdců, stále bojuje o třetí titul mistra světa.

V sobotu a v neděli se v italské metropoli uskuteční 13. a 14. kolo deváté sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Hrbolatá trať s četnými klopenými zatáčkami je 11 týmům na startovním roštu dobře známá a očekává se, že závody budou opět velmi těsné.

DS Automobiles a Jean-Eric Vergne stále bojují o titul mistra světa a do předposlední E-Prix sezóny míří s pevným záměrem získat další body.

Jean-Eric Vergne, který v prvním závodě v roce 2021 zvítězil a v roce 2022 skončil druhý, by měl předvést další skvělý výkon. Úřadující mistr světa Stoffel Vandoorne, který v roce 2021 také zvítězil, bude mít rovněž velkou motivaci dovést tým DS PENSKE k dalšímu umístění na stupních vítězů.

Před oběma závody se navíc uskuteční volný trénink věnováný testování nováčků („rookies“). Za volant vozu DS E-TENSE FE23 stáje DS PENSKE usedne Yann Ehrlacher, dvojnásobný šampion WTCR a vývojový jezdec na simulátoru DS.

Závody Římské E-Prix odstartují v sobotu 15. a v neděli 16. července vždy v 15 hodin středoevropského času.

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„ Blížíme se k cílové rovince! Již za dva týdny dospěje tato napínavá a strhující 9. sezóna do finále. Náskok na vrchol bude náročné snížit, ale budeme bojovat až do konce, protože tým DS PENSKE stále bojuje s Jean-Ericem Vergnem o titul. Na závody v Římě jsme se tvrdě připravovali, takže máme velká očekávání! Naši jezdci tam už vyhráli s vozy jiných generací a mají z této trati dobrý pocit. S vysoce výkonným vozem DS E-TENSE FE23 a dvěma jezdci, kteří se na náročném okruhu cítí dobře, máme ten správný balíček pro dobrý výsledek!“