July 13, 2018

Sam Bird a DS Virgin Racing jsou připraveni na závěrečný boj o mistrovský titul formule E

Sam Bird a DS Virgin Racing jsou připraveni na závěrečný boj o mistrovský titul formule E

Britský závodník Sam Bird jede s Francouzem Jean-Ericem Vergne v ulicích New Yorku finální „double-header“

Britský závodní jezdec Sam Bird a jeho tým DS Virgin Racing jsou připraveni na závěrečný boj o mistrovský titul konstruktérů a pilotů ve finále čtvrté sezóny formule E, které se jede tento víkend v  New Yorku.

Poslední dva závody elektrických monopostů se konají v sobotu 14. a neděli 15. července v Red Hooku v Brooklynu. O jezdecký titul mezi sebou budou bojovat Sam Bird ze stáje DS Virgin a jeho celosezónní rival Jean-Eric Vergne z týmu Techeetah. Před závěrečným víkendem sezóny je ve hře ještě 58 bodů, přičemž Birda od vedoucího Vergneho  aktuálně dělí 23 bodů.

V loňském roce se Birdovi, který má v této sezoně na kontě dvě vítězství a tři pódiová umístění, v New Yorku podařilo vytěžit maximum, vyhrál oba dva závody, zajistil si pole position a celkem získal 53 bodů.

Tým DS Virgin Racing bude tento víkend ze současné třetí pozice bojovat i o pohár konstruktérů, počítá se s každým bodem od Birda a jeho týmového kolegy Alexe Lynna, který ve Formuli E debutoval v roce 2017 právě v New Yorku, na první pokus si zajistil pole position a stal se tak druhým řidičem v sérii, kterému se to povedlo.

Letošní závod se uskuteční na lehce upraveném okruhu, trať se mírně prodloužila, takže sobotní závod je nejdelší v této sezoně.

Sam Bird před rozhodujícím víkendovým kláním řekl: “Jsme samozřejmě připraveni, je to obrovská výzva, dáme do ní všechno! Bude to těžké s novým rozložením a prodlouženým počítáním lapů, ale celý tým pracoval na maximum – jak to ostatně dělá celou sezónu -, abychom na tento víkend byli připraveni. Na začátku sezóny nikdo nečekal, že se nám podaří dostat do této pozice, teď jsme tady a jsme odhodlaní vydat ze sebe to nejlepší!”

Lynn řekl: “Je skvělé, že se vracím do New Yorku, kde jsem ve Formuli E debutoval; pro závod je to úžasné místo. Jako týmu nám jde o hodně, takže jsme tvrdě pracovali v simulátoru i na naší základně v Silverstone, abychom si byli jistí, že jsme připraveni. Vím, že mohu svými výsledky podpořit tým, a samozřejmě také Sama. ”

Sylvain Filippi, generální ředitel divize DS Virgin Racing, uvedl: “Od posledního závodu byla příprava každého z nás velmi intenzivní, protože víme, že nám jde o vše. V loňském roce byl  víkend v New Yorku pro tým dokonalým úspěchem, jak na trati, tak i mimo ni, ale letos si uvědomujeme, že výzva je díky síle našich konkurentů ještě větší. Vím, že každý člen týmu udělá pro naši věc maximum.”

Šéf DS Performance, Xavier Mestelan Pinon, dodává: “Během posledních dvou závodů sezóny budeme svědky nelítostného souboje mezi Samem a jeho bývalým týmovým kolegou. S rozdílem pouhých 23 bodů není nic jisté! Jsme motivovaní, více než kdy jindy, dáme do toho vše, abychom zopakovali skvělý úspěch minulého roku. ”

Další informace o týmu, včetně obrázků a videí najdete na webových stránkách: http://map.ds-virginracing.com/