June 29, 2018

SAM BIRD SNÍŽIL DÍKY PÓDIOVÉMU UMÍSTĚNI V CURYCHU ZTRÁTU V ŠAMPIONÁTU

SAM BIRD SNÍŽIL DÍKY PÓDIOVÉMU UMÍSTĚNI V CURYCHU ZTRÁTU V ŠAMPIONÁTU

Sam Bird z týmu DS Virgin Racing skončil v závodě E-Prix jako druhý a snížil tak ztrátu za vedoucím Jean-Ericem Vergnem téměř o polovinu.

Díky tomuto výsledku stáhnul britský závodník před posledními dvěma závody, které se pojedou v New Yorku, rozdíl na 23 bodů. Sam Bird zde přitom v loňském roce oba závody vyhrál. Znamená to rovněž, že tým DS Virgin Racing zůstává dál v boji o obhajobu titulu v Poháru týmů.

Po dobrém výkonu v kvalifikačních jízdách Bird odstartoval z druhé pozice a během celé první části závodu se držel vepředu, zatímco jeho soupeř v boji o titul se pohyboval uprostřed pelotonu. Poté byl těsně před polovinou závodu kvůli incidentu mezi Vergnem a Rosenqvistem vyhlášen FCY (Full Course Yellow – obdoba virtuálního safety caru), čehož jezdci využili k zástavce v boxech a výměně vozu.

Bird se vrátil na trať na pátém místě a Vergne jako devátý. Poté však byli Vergne a čtyři další jezdci penalizováni kvůli překročení rychlosti během FCY a museli projet boxovou uličku. To umožnilo Birdovi posunout se na druhé místo, hned za vedoucího Lucase di Grassi a v této pozici i přetnul cílovou pásku a zajistil si tak ve své kariéře již 15. pódiové umístění ve Formuli E.

Bird uvedl: „Dnes jsme měli trochu štěstí, ale i tak celý tým odvedl fantastickou práci, abychom dosáhli tohoto výsledku. Před závodem v New Yorku jsme ve velmi dobré pozici … a víme, co se tam stalo minulý rok! Je mi jasné, co musíme dělat; V prvním závodě ho (Vergneho) musím porazit a jestli to zvládnu, pak máme šanci získat titul.“

Jeho týmový kolega Alex Lynn měl náročnější den, a to i přes tempo, které předvedl a díky němuž se držel na 12. místě. Podezření na vadné čidlo baterie v prvním autě se potvrdilo. musel zajet do boxů a 23 kol absolvovat ve druhém autě a vzhledem k tomu, že musel šetřit s energií, skončil až šestnáctý.

Lynn to okomentoval: „Dnešní výsledek je opravdu frustrující, myslím, že jsme přišli o mnoho bodů, protože tempo jsme měli dobré. Nevíme přesně, v čem byl problém, ale musíme to zanalyzovat a zajistit, abychom mohli tým v New Yorku co nejlépe tým podpořit.“

Ředitel týmu DS Performance Xavier Mestelan Pinon dodal: „Byl to velmi pozitivní víkend, neboť Sam skončil na druhém místě a sebral Jean-Eric Vergnemu 17 bodů v pořadí pilotů. Poslední dva závody proběhnou v New Yorku, kde jsme minulý rok oba závody vyhráli. Je jasné, že celý tým tam odcestuje s velkým odhodláním.“

Poslední dva závody Formule E se pojedou v ulicích New Yorku 14. a 15. července.