April 24, 2019

ŠANGHAJSKÝ AUTOSALON 2019: ASIJSKÉ PREMIÉRY VOZŮ DS 3 CROSSBACK E-TENSE A DS 7 Crossback E-TENSE 4×4, ELEKTRIFIKOVANÝCH MODELŮ DS

ŠANGHAJSKÝ AUTOSALON 2019: ASIJSKÉ PREMIÉRY VOZŮ DS 3 CROSSBACK E-TENSE A DS 7 Crossback E-TENSE 4×4, ELEKTRIFIKOVANÝCH MODELŮ DS

Paříž 15. dubna 2019

Společnost DS Automobiles vystavuje na letošním autosalonu v Šanghaji, který začíná v úterý 16. dubna, svou řadu elektromobilů a potvrzuje tím svou celosvětovou strategii elektrifikace. Na stánku o rozloze 700 m2, který nejlépe vystihují slova elegance a technologie, se představí 4 elektrifikované modely:

  • DS 7 Crossback E-Tense 4×4 s vysoce výkonným hybridním benzínovým elektrickým pohonem,
  • Nové ikonické SUV ve stylu Hi-Tech ve 100% elektrické verzi DS 3 Crossback E-Tense,
  • DS X E-Tense, plně elektrický dream car, jenž je vizí značky o automobilovém luxusu v roce 2035,
  • DS E-Tense FE 19, 100% elektrický monopost určený pro mistrovství FIA Formule E, který již v barvách stáje DS Techeetah získal při posledních závodech vynikajících výsledků (zejména v čínském městě San-ja).

Elektrifikace DS se stejně jako závodní tým značky ve Formuli E, který kolo po kole posouvá hranice této technologie, rozvíjí po celém světě a začíná být zcela reálná.

DS Automobiles je spojením elegance a špičkových technologií. V roce 2019 spouštíme nabídku E-TENSE a uvádíme na trh dva modely, které ve svých segmentech představují světové premiéry. V E-TENSE se snoubí požadavky přechodu na nové zdroje energií a potěšení z řízení. Rozhodli jsme se celou naši řadu elektrifikovat. Od letošního roku budou všechny naše modely nabízeny s elektrickou nebo plug-in hybridní verzí.  DS 3 Crossback E-Tense a DS 7 Crossback E-Tense 4×4 jsou konkrétním výsledkem naší strategie elektrifikace, současně nabízejí jedinečný styl a komfort.“

Yves Bonnefont, generální ředitel DS

Elektromobily DS se po světové premiéře na pařížském autosalonu přesouvají přes oceány a představují se asijskému publiku.

 

DS 7 Crossback E-Tense 4×4: již na objednávku a velmi brzy i v ulicích

Model DS 7 Crossback, který je na trhu od roku 2018, rozšiřuje svou nabídku o zcela nový model: DS 7 Crossback E-Tense 4×4. DS Automobiles se díky této verzi se 3 motory (1 spalovací a 2 elektrické) stává prvním výrobcem, který nabízí výkonnou benzínovou hybridní technologii v segmentu prémiových kompaktních SUV.

 

Výkon a inteligence

Pod kapotou se ukrývá benzínový motor 200 k (147 kW) spojený se dvěma elektromotory 109 k (80 kW) a osmistupňová elektrifikovaná automatická převodovka EAT8. Výsledkem je kombinovaný maximální výkon 300 k, maximální točivý moment 450 Nm, pohon 4×4.

 

Řidič má k dispozici několik režimů řízení:

„Electric“ je standardní režim. Po každém nastartování totiž naskočí elektrorežim pro větší komfort řízení, tichý chod a nulové emise CO2 a škodlivin;

  • „Sport“ pro vyšší výkon a větší požitek z řízení;
  • Hybrid“ automaticky optimalizuje výkon a spotřebu paliva (2,2 l na 100 km ve smíšeném režimu);
  • „4WD“ zvyšuje pohyblivost a přilnavost na vlhkém, písečném nebo zasněženém povrchu.

V plně elektrickém režimu je DS7 Crossback E-Tense 4×4 schopný ujet díky baterii 13,2 kW až 50 km. Tento dojezd stačí pro každodenní cestu z domova do práce ve městě nebo na dálnici až do rychlosti 135 km/h. Při nízké hladině nabití baterie nebo v případě potřeby většího výkonu se přidá zážehový motor.

D7 Crossback E-Tense 4×4, který využívá zkušenosti získané v závodech Formule E, dokáže díky funkci „Brake“ rekuperovat elektrickou energii při zpomalování a brzdění a prodloužit tak možnosti dojezdu. Další funkce „E-Save“ zase dokáže našetřit dostatek energie pro jízdu v plně elektrickém režimu pro zvolenou část trasy.

Baterie vozu DS 7 Crossback E-Tense 4×4 se dobije za 1 hodinu 45 minut přes zásuvku ve zdi.

 

Prostornost a elegance

Prostornost kabiny vozu DS 7 Crossback E-Tense 4×4 je stejná jako ve verzi se spalovacím motorem a pro co největší objem zavazadlového prostoru jsou baterie umístěné pod podlahou.

Charismatický styl vozu DS 7 Crossback E-Tense 4×4 podtrhují i specifická 19″kola LONDON a nový odstín karoserie Cristal Pearl. Uvnitř tento model nabízí styl interiéru DS Rivoli v perleťově šedém odstínu Gris Galet.

 

DS 3 Crossback E-Tense: asijská premiéra nového SUV, ikony Hi-Tech stylu

 DS 3 Crossback E-Tense je první 100% elektrické prémiové SUV na trhu, které nabízí úžasné výkony a současně útulný elegantní interiér typický pro DS Automobiles.

 

Klidný komfort s dynamickým 100% elektrickým pohonem

Elektrický pohon vozu DS 3 CROSSBACK E-TENSE tvoří elektromotor o výkonu 100 kW/136 koní s točivým momentem 260 Nm, spojený s lithium-iontovou baterií uloženou pod podlahou o výkonu 50 kWh, a systém rekuperace energie při zpomalování a brzdění.

Dojezd vozu je 430 km podle cyklu NEDC (což se rovná 320 km v protokolu WLTP). Tyto výkony přináší současně převratné jízdní vlastnosti, zrychlení z 0 na 50 km/hod. za pouhé 3,3 vteřiny.

I z hlediska komfortu nastavuje vůz nové standardy, a to díky mimořádně nízkému hluku odvalování pneumatik a absenci vibrací motoru. Jízdní vlastnosti posiluje i umístění kompaktní baterie ve středové dolní části pod podlahou.

V nabídce jsou tři režimy řízení:

  • „Eco“ pro maximalizaci dojezdu,
  • „Normal“ pro nejlepší rovnováhu mezi dojezdem a výkonem,
  • a „Sport“ pro maximalizaci dojezdu.

 

Vynikající dojezd

Řidič má na výběr dvě řešení rekuperace energie inspirované Formulí E: Normal pro simulaci chování spalovacího motoru a Brake se zpomalením 1,2m/s2.

Dojezd zvyšuje i možnost přednastavení teploty v kabině i teploty baterie již před nastartováním a využití velmi účinného tepelného čerpadla.

Rychlé nabíjení 100 kW umožňuje ušetřit 9 km za minutu a dosáhnout 80 % nabíjení za pouhých 30 minut. Pro nabíjení baterie doma nabízí značka DS konektivní zařízení DS Smart Wallbox, jehož třífázová verze umožní úplné nabití za pouhých 5 hodin. Jednofázová verze zajišťuje 100% nabití baterie za 8 hodin. Je nabízena i odborná služba, která zhodnotí elektroinstalace u zákazníka a nasměruje ho na nejlepší volbu.

 

DS X E-Tense: naše vize automobilu pro rok 2035

DS X E-Tense ztělesňuje vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035, budoucnosti, v níž se snoubí technologie s poezií. Týmy DS se při tvorbě tohoto dream caru inspirovali světem budoucího luxusu a opatřili ho technologiemi, které bude ještě třeba dovyvinout, ale kladli důraz i na krásu, lidský přístup, smyslové požitky a výjimečnost. Představovali si, jak by chtěli zákazníci žít a prožívat radost z jízdy ve voze DS v roce 2035.

DS X E-Tense má elektrický pohon, který vyvinula divize DS Performance. 100 % elektrické motory zaručují bezkonkurenční reaktivitu. Dva motory umístěné u předních kol poskytují v běžném provozu výkon 400 kW (540 k), v okruhovém režimu pak mohou nabízet 1 000 kW (1 360 k), takže si řidič může vychutnat vynikající nastavení podvozku.

V interiéru je patrná inspirace vynikajícího know-how francouzských módních salonů, a to například na proplétané kůži, která je dílem sedlářských mistrů DS, nebo na technice využívající peří, kterou vyvinula firma Maison Lemarié. Hodinářská firma BRM zase dodala virtuální hodiny a značka Focal audio výbavu.

DS X E-Tense JE duální automobil, pro který je typická asymetrie – na jedné straně je kokpit a na druhé luxusní kabina. Snoubí se v něm intenzivní radost z řízení se silným motorem a francouzský životní styl při autonomním řízení.

 

DS E-Tense FE 19: monopost Formule E, výsledek znalostí a dovedností DS Performance

DS Automobiles je jedinou francouzskou značkou, která je oficiálně zastoupena na závodech FIA nové generace, jichž se účastní 100% elektrické monoposty.

DS E-Tense FE 19 je vybaven novým motorem o výkonu 250 kW (338 koní), který vyvinuli inženýři divize DS Performance, a nabízí nový design a výrazně posílenou aerodynamiku.

Vyvinuté technologie se již osvědčily v minulé sezóně a před nedávnem na E-Prix v čínském městě San-ja, kde Jean-Erica Vergne zvítězil a DS Techeetah jako stáj získala první místo, a před 2 dny v závodě E-Prix v Římě, kde se stáj DS TEC Techeetah ujala vedení v pořadí týmů.

Díky znalostem a dovednostem, které značka DS Automobiles získává v závodech, je schopná od roku 2019 nabízet plně elektrifikované vozy.