High Rider

High Rider

Design

Dynamika, kompaktnost a exkluzivita

Concept-Car_High-Rider-fron-viewKoncepční vůz DS High Rider, představený na ženevském autosalonu v roce 2010, yol předchůdcem budoucí DS4, která se představila na pařížském autosalonu v říjnu stejného roku. DS High Rider nabízí na rozdíl od spíše dlouhých a nízkých čtyřmístných kupé dynamiku kompaktního a pevného vozu. Ze siluety vozu DS High Rider v kombinaci s výškou jasně vyzařuje kompaktnost, která ještě víc posiluje dojem dynamiky.

DS High Rider je nejen hezké auto, hezké kupé, ale je také jedinečné a elegantní, krásu jeho tvarů dotváří i moderní luxusní designové prvky: zcela nový elegantní a smyslný zlatavý odstín „Golden Gloss“, který byl vybrán pro premiéru vozu High Rider, dokonale ladí s kouřově chromovanými lištami bočních oken, které podtrhují jejich velmi originální tvar a doslova je rozjasňují. Odlesky světla patří k ozdobným prvkům díky světelným lištám, zdůrazňujícím vzhled světlometů a parkovacích světel, jež přispívají k elegantnímu vzhledu přední i zadní strany.

Interiér

 Interiér na míru

Z kokpitu vozu High Rider vyzařuje stejně jako z exteriéru sila, dynamika a elegance. Ergonomický tvar ovládacích prvků, prvotřídní provedení, kvalita vybraných materiálů a jejich zpracování a celková atmosféra vytvářejí vysokou úroveConcept-Car_High-Rider-Interieurň komfortu a kvality ve prospěch celé posádky.
Čalounění přístrojové desky, sedadel i panelů dveří je z přírodní anilínové kůže, jako odkaz na svět luxusních kožených výrobků a motoristického sportu. Exkluzivní, dynamický a vytříbený design vnitřního prostoru koncepčního vozu DS High Rider odráží jeho exteriér a dodává vozu jeho osobitost: je to úplně nový koncept. Řidiči se budou za volantem tohoto prémiového vozu cítit pohodlně, stejně jako v obleku šitém na míru.

 

Technologie

Full Hybrid: Potěšení z dynamických jízdních výkonů

Concept-Car_High-RiderNaprosto zřejmá hbitost a schopnost uniknout všem omezením se pochopitelně projevují i ve výběru motorů, neboť vůz DS High Rider využívá dieselový pohon „Full Hybrid“, který tvoří:
– tepelný naftový motor HDi FAP,
– elektrický motor zabudovaný na úrovni zadní nápravy.

Radost z dynamických výkonů je tak spojena i s lepší ochranou životního prostředí. Naftový „Full Hybrid“ umožňuje spojit úspornost naftového motoru poslední generace s elektrickým režimem ZEV (Zero Emission Vehicule = Vůz s nulovými emisemi), a přitom neustále optimalizovat střídavý nebo současný chod obou motorů. Pokud totiž řidič potřebuje výrazně zrychlit, může elektrický motor přidat okamžitě svůj točivý moment k točivému momentu naftového motoru. Tento moment je navíc přenášen na zadní kola: za těchto podmínek se dosáhne vynikající schopnosti pohybu a ovladatelnosti; dynamické vlastnosti vozu DS High Rider jsou pak dokonalé.