Métropolis

Métropolis

Design

metropolis_concept-carZa karoserií sedanu, který je u tohoto segmentu v Číně nevyhnutelný, skrývá Metropolis kreativní a sofistikovanou vizi luxusu. Vnější styl je impozantní a zároveň elegantní, karoserie se halí do splývajícího subtilního hávu, jehož intenzita se mění podle světelných poměrů a dává zahlédnout velkorysé křivky a dokonale propracované detaily.

Ve stylu vozu Metropolis se snoubí hladké povrchy, protáhlé linie, ale také smyslné křivky s osobitými prvky, jako je přední blatník, který se výrazně podepisuje na nápadném aerodynamickém tvaru.

Z masky chladiče a světlometů s velmi propracovaným designem jednoznačně vyzařuje síla. U zadní části vozu se autorům podařilo sladit šířku a stabilitu, a přitom zachovat sevřený tvar. Bumerangová světla dodávají vzhledu zadní části vozu Metropolis punc originality.

 

Habitacle

Kreativní luxus a bohatost výrazu

metropolis_concept-car-frontDesign interiéru se inspiroval od čínských vějířů a tradičních strunových nástrojů, jež jsou v Číně známkou kultivovaného, vzdělaného člověka s vytříbeným vkusem.

Celek pohostinného interiéru sestává z vrstev ležících jedna na druhé, které vytvářejí luxusní schránku, pro kterou je nejdůležitější bohatost výrazu.

Technologie

Avantgardní technologie

metropolis_concept-car-rearMetropolis je vybaven hybridním plug-in pohonem, který mu umožňuje volit v různých situacích odpovídající druh trakce. Samotný elektrický pohon se používá při startování, ve městě při nižší rychlosti a při zpomalování. Využívá elektromotor o výkonu od 55 k (40 kW) v plynulém provozu po 95 k (70 kW) ve špičce.

Samotný tepelný motor je využíván při stabilní rychlosti na silnici nebo dálnici, jakmile benzínový motor V6 2,0 l (272 k) dosáhne optimálního výkonu.
Oba motory se mohou během zrychlování využívat současně k zajištění větší síly (funkce Overboost), čímž se dosáhne maximálního výkonu 460 k v režimu 4×4, pokud to vyžaduje stabilita na silnici.

Metropolis je vybaven odpružením Hydractive, které mu umožňuje naplno využívat své dynamické vlastnosti. Zaručuje vynikající komfort řízení a umožňuje udržet stálou světlou výšku, a tím lepší aerodynamiku a nižší emise CO2.

 

Životní prostředí

Odpovědnost a radost z řízení

metropolis_concept-car-savoir-faireVůz Metropolis spojuje radost z řízení a šetrný přístup k životnímu prostředí, s velmi výrazným snížením emisí CO2. Jeho technologie totiž dokáže snížit emise CO2 na méně než pětinu (70 g/km, při spotřebě 2,6 l/100 km) ve srovnání s klasickým pohonem s podobnými výkony (motor V8 o objemu 4,0 l).

Tohoto vynikajícího výsledku z hlediska životního prostředí je dosaženo díky:
– optimalizaci benzínového motoru;
– mechanické pilotované sedmistupňové převodovce se dvěma spojkami;
– hybridnímu pohonu;
– a odpružení Hydractive optimalizujícímu aerodynamiku vozu.