Numero 9

Numero 9

Filozofie

n9-concept-car_PhilosophiesNuméro 9 je novou vizí luxusu, která pozvedá DNA modelů řady DS opět o něco výš. Jeho designové pojetí je výrazné, vyzařuje z něj fantazie a emoce, elegance a výjimečné provedení. Koncepční vůz Numero 9 nabízí dosud nepoznané pocity z řízení a vynikající funkce přizpůsobené každodennímu používání. Za tvarem vozu typu shooting brake se skrývá výrazný, charismatický koncept Numero 9 snadno rozpoznatelného stylu.

Design

numero-9_DesignKoncept Numéro 9, který je propracovaný do posledního detailu, tím nejlepším způsobem ztělesňuje odkaz a eleganci řady DS. Vůz, který vznikl v designérských kancelářích v Paříži, hlavním městě módy, pokud jde o to, co je v módě nejkrásnější a nejuniverzálnější, otevírá novou stylistickou kapitolu světa DS, Numero 9 nabízí například tzv. plovoucí střechu, na které se diskrétně objevuje monogram DS, celek je podtržený chromovanou lištou. Dalším charakteristickým rysem jsou boční prosklené plochy napojené na zadní okno víka zavazadlového prostoru.
Citroen Numéro 9 se projevuje tajemně a sofistikovaně také z hlediska volby barev a materiálů. Tmavě černá karoserie s jemně nafialovělými odstíny, nazvaná „whisper“, dokonale ladí s prvky z „kalifornského“ chromu s jemně teplým zabarvením.

 

Technologie

Numero-9_concept_lightKoncepční vůz Numéro 9 v sobě spojuje vynikající výkony z hlediska komfortu, bezpečnosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí a současně cestujícím nabízí příjemné, a přitom výrazné pocity z jízdy. Kreativní technologie dokonale ilustrují know-how značky.

Koncept Numero 9 je například opatřen hybridním pohonem kombinujícím benzínový nebo dieselový motor s elektrickým motorem zabudovaným nad zadní nápravou. Tento elektrický motor o výkonu 70 k a s točivým momentem 200 Nm se napájí bateriemi typu lithium-ion, které se nabíjejí pouze z běžné domácí zásuvky, pro nabití potřebují 3,5 hodiny.

 

Životní prostředí

Numero-9_concept_philosophyNuméro 9 přispívá díky hybridizaci plug-in k ochraně životního prostředí. Jde o vůz určený především do městského provozu, s režimem s nulovými emisemi (ZEV = Zéro Emission Véhicule), který umožňuje jízdu ve zcela elektrickém režimu s dojezdem 50 km. Hodí se i na náročné silnice, kde je nutné neustále zrychlovat a zpomalovat, kde hybridizace umožňuje snížit spotřebu, protože se při jízdě využívají obě energie. Na dálnicích přebírá žezlo tepelný motor, který nabízí kvalitní výkony. Pomocí této technologie tak Numéro 9 dosáhne vysokého výkonu (295 k), aniž by to mělo vliv na spotřebu (1,7 l/100 km a emise 39 g CO2/km).