Závody

Závody

Závodní duch

Vůz DS 19 se na start prestižní Rallye Monte Carlo poprvé postavil v lednu 1956, jen tři měsíce po svém představení na pařížském autosalonu. V celkovém pořadí skončil na sedmém místě, ale vyhrál v kategorii vozů se zdvihovým objemem motoru od 1300 do 2 000 cm3 a zároveň se umístil nejlépe ze všech francouzských vozů. Všech šest aut, která se postavila na start, dorazilo úspěšně i do cíle.

Úspěšný závodník

V roce 1959 obsadil vůz ID 19 s posádkou Coltelloni-Alexandre-Desrosiers první místo v celkovém pořadí. Ve stejném roce značky získala i Pohár konstruktérů. V dalších ročnících se značka DS umísťovala pravidelně na nejvyšších místech.

 

Vítězství v Monte Carlu

Odyssey-Competition_Rallye-de-Monte-Carlo-1963
V roce 1966 si z monackých tratí odnesl vítězství vůz DS ve verzi „21“ s finskou posádkou Pauli Toivonen-Ensio Mikander. Neuvěřitelně pohodlný vůz DS se prosadil i jako skvělý závodník!

 

Sébastien Loeb na startu Rallye Monte Carlo v roce 2015 ve voze DS 3 WRC

Odyssey_Competition-ds3Devítinásobní mistři světa a sedminásobní vítězové Rallye Monte Carlo Sébastien Loeb a Daniel Elena se ve voze DS 3 WRC postavil na start legendární Monte-Carlo, kterou se otevřela sezóna mistrovství světa 2015. Toto jedinečné spojení v rámci nejprestižnější rallye v kalendáři mistrovství světa WRC doprovodilo osamostatnění značky DS.

 

Značka DS a Virgin Racing, partnerství v rámci mistrovství Formula E

Tým Virgin Racing účastnící se mistrovství Formule E a podporovaný sirem Richardem Bransonem a značka DS, kterou zastupuje její generální ředitel Yves Bonnefont, oznámily v červnu 2015 uzavření partnerství a vytvoření týmu DS Virgin Racing, který začal fungovat ještě před zahájením sezóny 2015/16 Formule E FIA. Značka DS přinesla do tohoto nového partnerství prostřednictvím subjektu Motorsport své technologické odborné znalosti ve výzkumu a vývoji závodních automobilů. Ve spojení s koncepční strategií Virgin Racing Engineering je cílem poskytnout týmu DS Virgin Racing zkušenosti z automobilových soutěží i odborné kompetence v oblasti vývoje a integrace, díky nimž bude tým schopen čelit konkurenci na nejvyšší úrovni a vyhrávat závody.

Generální ředitel značky DS Yves Bonnefont uvedl: „Zapojení značky DS do mistrovství Formule E s naším partnerem Virgin Racing je zcela v souladu s postavením značky. Plně sdílíme hodnoty Formule E: avantgardní technologie a blízký vztah s veřejností. Zkušenosti, které díky závodům získáme, jsou pro nás klíčovými faktory při zlepšování našich technologií v přímý prospěch našich zákazníků.“