DS 9 E-TENSE

Výkon a komfort hybridního pohonu

 Plug-in hybridní technologie E-TENSE od DS kombinuje flexibilitu, komfort a výkon.

DS 9 E-TENSE
DS 9 E-TENSE

Dvě dostupné plug-in hybridní pohonné jednotky

Dvě dostupné motorizace (225 k a 250 k 2WD a 360 k 4WD) umožňují dosahovat modelům E-TENSE hodnot emisí od 26 g do 41 g CO₂ / km.

E-TENSE 250

VÝKON :

250 k

Zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,1 s

SPOTŘEBA / EMISE (WLTP¹) :

od 1,1 do 1,2 l / 100 km

26 až 27 g CO₂ / km

DOJEZD V  ELEKTRICKÉM REŽIMU (WLTP¹) :

až 70 km v městském provozu a až 61 km v kombinovaném provozu

E-TENSE 4X4 360

VÝKON :

360 k

Zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 s

SPOTŘEBA / EMISE (WLTP¹) :

1,8 l / 100 km

41 g CO₂ / km

DOJEZD V  ELEKTRICKÉM REŽIMU (WLTP¹) :

až 52 km v městském provozu a až 47 km v kombinovaném provozu

Technologie E-TENSE

Jezděte bez omezení

Rekuperace

Rekuperace

Dobíjejte baterii brzděním

Při zpomalování se kinetická energie z kol přeměňuje na elektřinu. Rekuperací lze tudíž zvýšit dojezd až o 15 %.

Rekuperace
Funkce E-SAVE

Funkce E-SAVE

Uchovejte si rezervu energie

Tato funkce umožňuje uchovat rezervu elektrické energie na později. Díky tomu můžete poslední kilometry své cesty absolvovat ve 100% elektrickém režimu s nulovými emisemi a vjet bez problému i do nízkoemisních městských zón.

Režim jízdy

Režim jízdy

Zvolte režim jízdy

Vozy E-TENSE mají několik režimů jízdy :

Režim nulových emisí

Režim nulových emisí, ve kterém se vůz nastartuje, umožní absolvovat většinu každodenních cest v plně elektrickém režimu.

Hybridní režim
Hybridní režim kombinuje účinnost s všestranností. Automaticky optimalizuje spotřebu energie při jízdě pomocí elektrického či spalovacího motoru nebo, pokud to situace vyžaduje, při jejich vzájemné součinnosti.

Režim E-TENSE Sport

Ve sportovním režimu si užijete maximální výkonový potenciál DS 9 s upraveným mapováním akcelerátoru, převodovky, řízení a odezvy odpružení. Tento režim vám umožní odhalit maximální potenciál vaší DS 9.

Komfortní režim

Tento režim, který je k dispozici u spalovacích verzí a pohonné jednotky E-TENSE, aktivuje systém DS ACTIVE SCAN SUSPENSION. Odpružení se plynule přizpůsobuje nerovnostem, aby byl zaručen maximální komfort.

Režim jízdy

RADOST Z JÍZDY

Objevte DS 9 E-TENSE 4x4 360

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDNÍHO POHONU E-TENSE

Tichá a pohodlná jízda

Tichá a pohodlná jízda

Poznejte nesporné výhody cestování v režimu nulových emisí a vychutnejte si příjemnou a plynulou jízdu. Vrstvená akustická skla, která jsou u modelů E-TENSE součástí základní výbavy, významně přispívají k vyššímu pohodlí.

Tichá a pohodlná jízda
Cestování bez omezení

Cestování bez omezení

Plug-in hybridní vozy DS se vyznačují naprostou flexibilitou v městském provozu. Pro maximální komfort je za čelním sklem modelů E-TENSE umístěna modrá LED dioda, která indikuje jízdu v plně elektrickém režimu.

Emise

Emise

Díky dvěma dostupným motorům (250 k a 360 k 4×4) dosahují vozy DS E-TENSE hodnot emisí v rozmezí od 22 do 35 g CO₂ / km (podléhá probíhající homologaci).

Emise
Zavazadelník a prostornost

Zavazadelník a prostornost

Díky dlouhému rozvoru 2,89 m nabízí DS 9 velmi prostorný interiér. Zavazadelník DS 9 E-TENSE o objemu 510 l se řadí k největším ve svém segmentu. K maximálnímu komfortu přispívají nejrůznější důmyslné prvky, například elegantní středová loketní opěrka na zadních sedadlech potažená kůží Nappa.

Exkluzivní služby E-TENSE

Exkluzivní služby E-TENSE

Využívejte řadu služeb, které společnost DS Automobiles poskytuje, aby vám usnadnila každodenní život: přímo ze svého vozu nebo chytrého telefonu vyhledejte dobíjecí stanice a naplánujte si dobíjení, případně si zařiďte instalaci dobíjecího zařízení doma.

Exkluzivní služby E-TENSE
Plug-in hybridní pohon

Plug-in hybridní pohon

Díky dvěma elektromotorům, z nichž jeden je umístěn na přední a druhý na zadní nápravě, dosahuje pohonná jednotka modelu E-TENSE 4×4 360 kumulovaného výkonu až 360 k.

Dojezd a dobíjení

Provoz v režimu nulových emisí

Dojezd plug-in hybridního vozu se může lišit v závislosti na různých faktorech, jako jsou povětrnostní podmínky, rychlost či styl jízdy.

Rychlost

Rychlost

Z faktorů, které mají největší vliv na dojezd vašeho plug-in hybridního vozu, je nejdůležitější rychlost. Udržování konstantní a nepříliš vysoké rychlosti umožní optimalizovat dojezd vašeho vozu.

Rychlost
Styl jízdy a topografie

Styl jízdy a topografie

Dojezd plug-in hybridního vozu významně ovlivňuje styl jízdy a topografie. Upřednostňujte režim ECO (jeden ze čtyř jízdních režimů). Šetrná jízda ve spojení s rekuperačním brzděním přinášejí až 15% úsporu energie.

Tepelný komfort a vytápění

Tepelný komfort a vytápění

V případě extrémních teplot, ať už plusových či minusových, musí baterie dodávat potřebnou energii na chlazení nebo vytápění vozu, přičemž v zimě spotřebuje v průměru až o 35 % více energie. Proto je vhodnější temperovat plug-in hybridní vůz dokud je připojen ke zdroji elektrické energie.

Tepelný komfort a vytápění

Právní ustanovení
¹Uvedené hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu jsou měřené podle metody WLTP, podle které jsou nová vozidla schvalována od 1. září 2018. Protokol WLTP nahrazuje doposud používanou evropskou metodu měření NEDC. Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu naměřené v rámci nového zkušebního cyklu WLTP lépe odpovídají reálným podmínkám provozu, proto jsou ve většině případů vyšší než hodnoty naměřené metodou NEDC. Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO₂ a dojezdu se mohou lišit v závislosti na podmínkách používání a různých faktorech, jako jsou: četnost dobíjení, styl jízdy, rychlost, standardní a doplňková výbava vozu, druh pneumatik, vnější teplota a teplota uvnitř vozu. Více informací získáte u svého koncesionáře DS.