TECHNOLOGIE & VÝKON

Plug-in hybridní vozy DS E-TENSE spojují nejlepší technologické postupy s mimořádným výkonem. Technologie E-TENSE, která zajistila několik vítězství v šampionátu Formule E, stejně jako kombinace elektrického a spalovacího (benzinového) motoru vám při každé akceleraci poskytne netušený příval adrenalinu.

INTENZIVNÍ ZÁŽITKY Z JÍZDY

 

DS 9 bude nabízen jako plug-in hybrid E-TENSE kombinující přeplňovaný motor PureTech a elektromotor o celkovém výkonu 250 k s dojezdem téměř 50 kilometrů v režimu nulových emisí (dle metody WLTP). K dispozici bude rovněž verze s pohonem všech kol 360 k E-TENSE 4×4.

JÍZDNÍ REŽIMY

JÍZDNÍ REŽIMY

Elektromotor ve spojení s 8stupňovou automatickou převodovkou se používá pro rozjezd a pro jízdu do maximální rychlosti 135 km/h. Elektromotor se aktivuje v závislosti na zvoleném jízdním režimu.

Režim nulových emisí

Režim nulových emisí dostupný ve výchozím nastavení umožňuje absolvovat většinu krátkých tras bez spotřeby pohonných hmot. Na palubě vozu oceníte absolutně tichý provoz a úžasný výkon motoru bez produkce nežádoucích zplodin. DS 9  bude vybavena modrým jasně identifikovatelným LED světlem umístěným v horní části čelního skla. Světlo se rozsvítí pouze v případě, že je aktivován elektrický režim. Díky tomu můžete ve městech zajet i do nízkoemisních zón, kam mají vozy se spalovacími motory omezený přístup.

Hybridní režim

Hybridní režim kombinuje činnost spalovacího motoru s elektromotorem. V případě, že si to situace vyžádá, umožňuje krátkodobě jízdu pouze na elektromotor či výhradně na spalovací motor. Přechod je automatický bez zásahu řidiče a cestující ho nezaznamenají. Hybridní režim v sobě snoubí výkon s všestranností.    Sportovní režim

Sportovní režim

Při zvolení sportovního režimu využijete maximální výkonový potenciál DS i s upravenou mapou řídicí jednotky, sportovním módem převodovky, tužším řízením a sportovním nastavením podvozku. Oceníte potěšení z dynamické jízdy v naprostém pohodlí.

REKUPERACE

REKUPERACE

Při zpomalování a brzdění se kinetická energie přeměňuje na elektřinu. Tím dochází k dobíjení baterie a zvyšuje se dojezd vozu.

REŽIM E-SAVE A ÚSPORA ENERGIE

REŽIM E-SAVE A ÚSPORA ENERGIE

Režim E-SAVE umožňuje řidiči v kterémkoliv okamžiku ušetřit dostatek energie pro jízdu v plně elektrickém režimu s nulovými emisemi. Díky tomu můžete ve městech zajet i do nízkoemisních zón, kam mají vozy se spalovacími motory omezený přístup.

REŽIM E-SAVE A ÚSPORA ENERGIE