DOBÍJENÍ VAŠÍ DS E-TENSE

Dobíjejte denně a jezděte v plně elektrickém režimu

Dobíjení je nezbytným předpokladem optimálního využívání elektromobilů i plug-in hybridních vozů. Pokud vůz zrovna nepoužíváte, stačí chvilka pro připojení ke zdroji elektrické energie a vůz se může dobíjet. Plug-in hybridní vůz je dobré dobíjet každý den, abyste mohli naplno využívat dojezd v plně elektrickém režimu a absolvovat tak bez emisí a spotřeby paliva většinu každodenních cest.

ZPŮSOB DOBÍJENÍ

Jak dobíjet váš vůz?

Svůj elektromobil či plug-in hybridní vůz můžete dobíjet u veřejné dobíjecí stanice nebo v soukromí na pracovišti či přímo doma. Nabízejí se různé možnosti dobíjení vozů E-TENSE, přičemž každý způsob se vyznačuje různou délkou dobíjení. Wallboxy DS jsou nejvhodnějším řešením díky mnoha výhodám, zejména však díky rychlosti a bezpečnosti dobíjení. Plně elektrické i plug-in hybridní vozy jsou s wallboxy DS kompatibilní.

DS ePro WALLBOX

DS ePro WALLBOX zajistí bezpečné a optimální dobíjení vaší DS. Naše partnerská společnost Free2Move eSolutions nabízí bezplatnou konzultaci a návrh nejvhodnějšího řešení kompatibilního se stávající elektroinstalací. V závislosti na zvoleném wallboxu lze dobít baterii vaší nové DS 3 E-TENSE do plna za 5 a čtvrt hodiny pomocí třífázového kabelu typu 3*.

*S palubní nabíječkou o výkonu 11 kW.

Zesílená zásuvka

Instalace zesílené zásuvky umožňuje díky většímu výkonu výrazně zvýšit rychlost dobíjení vaší nové DS 3 E-TENSE. V kombinaci se zesíleným kabelem typu 2 je možné denně dobíjet energii potřebnou pro dojezd 50 km za 2 a půl hodiny.

Klasická domácí zásuvka

Vozy DS E-TENSE lze rovněž dobíjet z běžné domácí zásuvky prostřednictvím kabelu typu 2 dodávaného s novým vozem. Toto nouzové řešení umožňuje dobít za méně než 10 hodin na kapacitu dojezdu 100 km u nové DS 3 E-TENSE.

Vzhledem k tomu, že dojezd v plně elektrickém režimu je u plug-in hybridů nižší než u 100% elektromobilů, doba dobíjení je kratší. Na kompletní dobití baterie pomocí 7,4kW wallboxu DS stačí u nové DS 7 E-TENSE pouhé 2 hodiny.