November 19, 2018

ZNAČKA DS PARTNEREM FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU 2018

ZNAČKA DS PARTNEREM FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU 2018

Značka DS se stala partnerem Festivalu francouzského filmu v ČR. Letošní už 21. ročník proběhne ve dnech 21. až 28. listopadu v Praze a 24. až 28. listopadu v Brně.

Festival francouzského filmu je filmová přehlídka, která představuje co nejširšímu českému obecenstvu francouzskou produkci. Projekce se budou odehrávat v sálech kin Světozor, Lucerna, Kino 35 (Francouzský institut v Praze) a v CineStar Anděl. Češi i Francouzi mají rádi humor, komedie i milostné příběhy. A právě tyto emoce se budou linout letošním ročníkem Festivalu.

Pro slavnostní zahájení Festivalu byl vybrán film Utop se, nebo plav. Kromě úvodního filmu bude na festivalu uvedeno šest filmových předpremiér: Bécassine! Bruna Podalydèse, Do boje od Stéphana Brizéa, Je mi fajn s.r.o. Benoîta Delépina a Gustava Kerverna, Kniha obrazů Jeana-Luca Godarda, Vánoce a spol. Alaina Chabata a Zjevení Xaviera Giannoliho.

Jedním z řady uvedených filmů je i u nás méně známý kriminální thriller „Les Lyonnais / Gang Story“ režiséra Oliviera Marchala. V tomto snímku si kromě hlavní hvězdy Gérarda Lanvina zahrál také jeden z ikonických vozů historie DS.

DS ztvárňuje roli oficiálního dopravce a sponzora této kulturní události.