August 10, 2020

Další stupně vítězů pro DS TECHEETAH

Další stupně vítězů pro DS TECHEETAH

8. kolo mistrovství ABB FIA Formula E a 3. kolo šesti kolového finále přineslo 3. místo pro Jean-Eric Vergna a vrátilo ho na stupně vítězů. Jeho stájový kolega, Antonio Felix Da Costa skončil těsně za ním na 4. místě.

S dnešním čtvrtým místem si Antonio drží i nadále pozici leadra s odstupem 68 bodů a aktuálně má celkem 137 bodů, zatímco tým DS TECHEETAH zvýšil své vedení díky vysokému umístění obou pilotů s náskokem 70 bodů a celkovými 188 body v hodnocení týmů.

Zítra se jede čtvrtý ze šesti závodů tohoto finále a Antonio má šanci si pojistit titul v soutěži pilotů.

Jean-Éric Vergne, 3. místo:

“Bylo skvělé vrátit se zpátky do čela a po dvou špatných dnech jsem měl v autě už v kvalifikaci tak dobrý pocit. Je to krásná vzpruha být zpátky na stupních vítězů, ale bohužel to nebyl stupeň nejvyšší. Ztratil jsem spoustu energie v útočném módu a zdá se nám, že ne úplně dobře fungovala rekuperace, takže jsem nemohl bojovat na sto procent až do konce. Opravdu se už moc těším zpátky do vozu a zítra se pokusím dosáhnout na vítězství. ”

Antonio Felix Da Costa, 4. místo:

“To co dělá Formuli E tak napínavou a vzrušující jsou ty supermalé momenty na startu, kdy můžete hodně získat. Bohužel dnes nebyly na mé straně, ale podařilo se mi vyšplhat během závodu postupně výše a nakonec z toho bylo 4.místo, za které jsme nesmírně rád. Všechno je o tom, získat co nejvíce bodů, což byl dnešní cíl a ten jsme zajistili. Plán na zítra je čistý závod a to je vše, na co se budu soustředit.”

Mark Preston, DS TECHEETAH, šéf týmu:

“Zisk dalších 31 bodů nás posunul o krok blíže k oběma titulům, takže dnes nemohu než být hrdý na náš tým a oba piloty. Samozřejmě, bylo by skvělé mít další vítězství a speciálně pro Jean-Érica po dvou složitých dnech, ale co se počítá, jsou body, a ty máme. Zítřek bude extrémě napínavý, protože Antonio má reálnou šanci vyhrát šampionát, takže se budeme soustředit na to, dát jemu I Jean-Ericovi tu správnou podporu. ”

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance:

“Fantastická pole pozice, které dosáhl Jean-Éric nám dávala naději na další vítězství, ale jsme šťastní I za třetí místo a další stupně vítězů  už 30. pro tým DS Automobiles. Antonio odjel závod velmi moudře se skvělým comebackem ve finiši a jeho 4. místem. Díky velmi pěknému výkonu obou pilotů zůstáváme vpředu v soutěži týmů I pilotů. Jasně, máme oba tituly na dosah, ale stale jsme ostražití, ještě zbývají 3 závody do konce.

Berlín / Harmonogram šesti posledních závodů 6. sezóny:

  • 5.-6. srpna 2020 (obrácená trať)
  • 8.-9. srpna 2020 (tradiční trať)
  • 12.–13. srpna 2020 (trať s novými úseky)