May 5, 2020

DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE ŠPIČKOVOU TECHNOLOGIÍ

DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE ŠPIČKOVOU TECHNOLOGIÍ

Na zvýraznění světelného podpisu vozů DS kladou designéři důraz již od samotného vzniku značky. Moduly LED předních světlometů DS Active LED Vision, které působí jako klenoty, se po otevření vozů DS 7 Crossback a DS 9 purpurově rozsvítí a otočí se o 180°.

Výsledkem je nevídaná a hlavně uhrančivá radost, hypnotizující pohled, technologický výkon. Ve dne jsou denní vertikální světla, pojatá jako perlový náhrdelník, spojená se směrovkami s posuvem světla. Na první pohled je jasné, o vůz jaké značky jde.

Otočná světla jako u historického modelu DS

Světla DS Active LED Vision nepřinášejí jen opravdu velmi příjemný pohled, ale dokážou přizpůsobit paprsek světla z hlediska šířky i dosahu podmínkám na silnici a rychlosti vozu. K dispozici je pět režimů, které se spouští automaticky: Parking, Town Beam, Country Beam, Motorway Beam, Adverse Weather. Nabídku doplňuje funkce „otočná světla“ (Dynamic Bending Light), která se přímo inspirovala od historického modelu DS, a režim High Beam. Tím, že silnici osvětlují lépe a do větší vzdálenosti nebo více do stran, zvyšuje se bezpečnost řidiče i posádky.

Světla DS Active LED Vision jsou nejen krásná, ale řidiči poskytují výsadu, že ho jeho vůz přivítá a díky LED světlometům může řídit ve dne i v noci zcela bezpečně.
Světla DS Active LED Vision, která se poprvé objevila u koncepčního vozu E-Tense, jsou krásná a současně velice výkonná. Při řízení v noci se jejich paprsek z hlediska šířky i dosahu přizpůsobí podmínkám na silnici a rychlosti vozu. Nádherný příklad elegance a technologie.
Jak již napovídá název, skládají se světla DS Active Led Vision z hlavního světlometu LED a tří otočných modulů LED, jejichž designéři se inspirovali stavebnicemi, s nimiž si hráli v dětství. Podle úhlu otočení volantu a rychlosti vozu se tyto moduly otáčí zleva doprava či naopak a mohou se i naklánět. Dosah světelných paprsků se tak zvětšuje nebo zmenšuje a jejich svazek se rozšiřuje nebo lépe směruje, aby osvětloval více či méně okraje silnice.

Vozy DS 7 Crossback a DS 9 mají k dispozici několik režimů

• Parking
• Town Beam, když vůz DS 7 Crossback jede déle než 5 vteřin. Šířka svazku se zvětší, aby mohl řidič lépe rozeznávat nebezpečí na okrajích silnice.
• Country Beam, když vůz DS 7 Crossback překročí po dobu více než 5 vteřin rychlost 50 km/hod. Tento režim nabízí zorné pole zaměřené dopředu (vhodnější pro venkovské silnice), ale dostatečně široké i na okrajích silnice, aby řidič zjistil případné nebezpečí.
• Motorway Beam, když vůz překročí po dobu více než 5 vteřin rychlost 110 km/hod. Intenzita modulů je silnější. Světlomet a moduly se lehce zvýší, aby se prodloužil dosah světla.
• Adverse Weather, když jsou spuštěny stěrače. Světelný svazek se rozšíří. Výkonnost modulů se zvětší a řidič může lépe vnímat bílé čáry na vozovce, zatímco intenzita hlavního světlometu se sníží.
• High Beam, tento režim se spustí vždy s automatickým přepínáním světel. Síla a dosah světel je na maximu, aby co nejlépe osvětlovala silnici na délku i na šířku.
• DBL (Dynamic Bending Light), kdy světlomety sledují dráhu vozu v zatáčkách a lépe tak osvětlují silnici. Tato funkce se spouští pouze, pokud jsou světla nastavená v automatické poloze, a lze ji vypnout prostřednictvím centrálního displeje.