2015, spuštění značky DS

2015, spuštění značky DS

Samostatná značka DS oficiálně vznikla 1. června 2014 s jasnými ambicemi: vrátit francouzskou automobilku do prémiového segmentu. Značka DS prosazuje stejné hodnoty inovací a odlišnosti jako DS roku 1955. Zaměřuje se na zákazníky, kteří chtějí vyjádřit svou osobnost. V současné době tvoří řadu DS vozy DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 5, DS 5LS* and DS 6*. V roce 2015, kdy značka fungovala první rok, oslavila 60. výročí ůvodní DS a při příležitosti ženevského autosalonu představila svůj podpis „DS AUTOMOBILES, SPIRIT OF AVANT-GARDE“ (Avantgardní duch automobilů DS). Na ženevském autosalonu byla rovněž odhalena nová DS 5, která otevírá novou identitu značky, pro niž je typická nová přední maska, špičkové technologické vybavení, elegance a výkonné a účinné motory.
*V prodeji pouze v Číně
Na oslavu 60. výročí a spuštění samostatné značky DS zorganizovala značka DS „DS Week“, velkou akci, která se konala od 19. do 24. května v Tuilerijských zahradách v Paříži a která přilákala více než 12 000 návštěvníků. Čekala na ně výstava DS koncipovaná jako bulvár ve stylu architekta Haussmana, vytyčený šesti butiky a vystavenými starými i novými modely. Výstava DS návštěvníkům nabídka možnost vydat se časem do světa DS od roku 1955 přes současnost až do budoucnosti.

Akce „DS Week“ vyvrcholila jedním z největších světových setkání sběratelů vozů DS:
V sobotu 23. května se na historickém okruhu (autodromu) Linas-Montlhéry na jihu Paříže sešlo více než 700 veteránů DS a více než 1 500 fanoušků z celé Evropy. Druhý den se projely tyto vozy a jejich fanoušci v doprovodu koncepčního vozu Divine DS a nové DS5 po nábřeží Seiny a shromáždily se na náměstí Svornosti (Place de la Concorde).
Šlo o skutečně výjimečnou akci!