June 1, 2020

GILOŠOVANÝ VZOR „CLOUS DE PARIS“: ZTĚLESNĚNÍ LUXUSU

GILOŠOVANÝ VZOR „CLOUS DE PARIS“: ZTĚLESNĚNÍ LUXUSU

Gilošování je technika dekorativní úpravy povrchů, kterou vymyslel zakladatel francouzské hodinářské firmy Breguet Abraham-Louis Breguet, jenž tuto techniku používal v hodinářství již v roce 1786. Motiv „Clous de Paris“ – řada malých pyramidek oddělených žlábky – je pro svou krásu, jemnost a vyváženost nejklasičtějším motivem a je jedním z nejlépe hodnocených vzorů ve světě luxusního zboží.

Gilošované ciferníky propůjčují hodinkám inovativní styl a odrážejí eleganci a sofistikovanost mechanismu pohybu. Na tyto mechanismy pohybu je ve vozech DS 3 Crossback, DS 7 Crossback a DS 9 kladen důraz. Gilošovaný vzor, tvořený proplétajícími se linkami, vytváří nový povrch hliníkových elementů, který vede ruce směrem k ovládacím prvkům středové konzoly a podtrhuje rovněž žebro kapoty nového hatchbacku DS 9.

Design je výsledkem výjimečného řemeslného umění. Ve zpočátku hladkém povrchu se vytvářejí žlábky oddělující jednotlivé pyramidky.

 

„Sofistikovanost vyplývá ze snahy značky vnést know-how francouzského luxusu do světa automobilů. Gilošovaný vzor „Clous de Paris“ je stará technika, kterou vzniká pečlivý umělecký motiv a nádherná ukázka francouzského luxusu, který bezpochyby přispívá k jedinečnosti a odlišení.“ – Thierry Metroz, šéfdesignér