PŘEJÍT NA OBSAH
DALŠÍ PÓDIUM PRO DS AUTOMOBILES A JEANA-ÉRICA VERGNE
Berlín, 11.5.2024
  • Druhým místem v prvním ze dvou víkendových závodů Berlin E-Prix si v sobotu Jean-Éric Vergne připsal 35. pódium ve Formuli E a pro DS Automobiles získal pódium dokonce již 50.

• Stoffel Vandoorne se zdržel kvůli nehodě jiného závodníka, ale skvěle zabojoval a dojel na solidním sedmém místě

• DS PENSKE je nyní čtvrtý v klasifikaci týmů a výrazně se přibližuje třetímu místu

V sobotu bylo na historickém letišti Tempelhof v Berlíně na programu deváté kolo desáté sezóny Mistrovství světa ABB FIA Formula E. Na novém 2,3kilometrovém okruhu předvedli oba jezdci DS PENSKE veškerý svůj talent a v prvním závodě berlínského dvojzávodu získali pro DS Automobiles jednak 50. pódium a druhak sedmou příčku.

Stoffel Vandoorne a Jean-Éric Vergne zahájili víkend kvalifikací mezi 3 nejlepšími ve stejně skvělé formě, jakou předvedli už v Monaku. Poté, co se Belgičan dostal do soubojů díky třetímu nejrychlejšímu času ve svých kvalifikačních skupinách, obsadil nakonec druhé místo na startovním roštu těsně před svým francouzským týmovým kolegou startujícím ze třetího místa.

JEV v závodě ukázal, že jeho dva tituly ve Formuli E rozhodně nejsou náhodou. Díky svým zkušenostem i výborné strategii se neustále pohyboval mezi potenciálními vítězi. V závěrečných kolech si sice musel nechat Nicka Cassidyho ujet, ale i tak si jezdec DS Automobiles zajistil skvělé druhé místo pod šachovnicovou vlajkou a dalších 18 bodů. Jeho 35. pódium v kariéře znamená, že je nyní celkově šestý v průběžném pořadí jezdců.

Solidní výkon podal také Stoffel Vandoorne, který projel cílem na sedmém místě. Belgičan měl se svým vozem DS E-TENSE FE23 zjevně potenciál na mnohem víc, ale v polovině závodu ho zdržel incident jiných závodníků, který ho odsunul na konec celého vláčku. Po druhém Safety Caru šampion z roku 2022 silně zabojoval a posunul se zpět o zhruba 10 míst.

Díky dalším 24 bodům, které tým DS PENSKE v sobotu získal, se posunul na čtvrté místo v průběžném pořadí, pouhé tři body od prozatímních stupňů vítězů: výborná morální vzpruha pro celý tým.

Druhý závod na nové trati Berlín-Tempelhof poskytne DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT další příležitost k tomu, aby znovu usilovaly o nejvyšší příčky.

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„Závodní den jsme si užili na výbornou. Ve volném tréninku jsme byli rychlí, v kvalifikaci ještě rychlejší a v závodě rychlí a stabilní. Opět jsme startovali z první řady startovního roštu, což podtrhuje rychlost našeho vozu DS E-TENSE FE23 a působivé know-how našich jezdců. Odtud se závod pro naše dva šampiony vyvíjel odlišně. JEV se udržel mezi vedoucí skupinou a skončil celkově na vynikajícím druhém místě. Stoffel se však stal součástí nehody, která ho bohužel odsunula až na samý chvost startovního pole. Prokázal však dostatek odhodlání získat body pro tým a do cíle se dokázal vyhoupnout zpět na sedmé místo. Díky JEVovi slavíme 50. pódium pro DS Automobiles. Je to výsledek, na který jsme opravdu hrdí, a díky dnešnímu skvělému výkonu začínáme zítra plni sebevědomí.“

Jean-Éric Vergne, šampion Formule E z let 2018 a 2019:

„Měl jsem velmi dobrou kvalifikaci a výborný závod. Skončit druhý je pro mě dnes vítězství. Není nic, co bychom v prvním závodě udělali jinak, a dali jsme do toho všechno. Užít si takový závod je pro mě i pro celý tým opravdovým potěšením.“

Stoffel Vandoorne, šampion Formule E z roku 2022:

„Byl to pro nás skvělý první den, kdy jsme opět předvedli velmi dobrý kvalifikační výkon, stejně jako v Monaku. Ve skupině i v soubojích jsme nasadili dobré tempo. Byli jsme blízko k pole position, což potvrzuje náš pokrok. Byl to velmi rušný závod se souboji všude kolem, zejména v průběhu úvodních kol. Když jsem se dostal do vedení, nebylo snadné řídit spotřebu energie; byla to skutečná výzva. Pak mě zablokovalo auto, které se roztočilo. Jakmile jsem se znovu rozjel, za všemi ostatními, museli jsme přehodnotit strategii, abychom ušetřili co nejvíce energie na závěrečný sprint. Nakonec jsme tedy mohli být spokojeni se sedmým místem a body, které jsme získali do obou hodnocení šampionátu. Mohl jsem skončit ještě výš, ale v závěrečném kole už nebylo dost prostoru na to, abych se pokusil zaútočit.“