PŘEJÍT NA OBSAH
DS AUTOMOBILES A JEAN-ÉRIC VERGNE V CÍLI ZNOVU MEZI 10 NEJLEPŠÍMI
Berlín, 12.5.2024
  • Poté, co si den předtím Jean-Éric Vergne připsal 50. pódium, DS Automobiles a její partner PENSKE AUTOSPORT v neděli vybojovali další umístění v první desítce

• Jean-Eric Vergne s vozem DS E-TENSE FE23 získal bod za 10. místo

• Po prvních 10 podnicích sezony je DS PENSKE mezi silnou konkurencí v boji o prozatímní stupně vítězů v šampionátu týmů

Poté, co v sobotu na historickém letišti Tempelhof vybojovali jezdci DS PENSKE s Jeanem-Éricem Vergnem padesáté pódiové umístění pro DS Automobiles, vyrazili v neděli na trať druhého závodu berlínské E-Prix. Stoffel Vandoorne a Jean-Éric Vergne, kteří startovali z osmého, resp. devátého místa na startovním roštu, byli opět odhodláni prosadit se v mistrovství světa ABB FIA Formula E.

Druhý závod měl podobný průběh jako včerejší první klání, v němž se hodně předjíždělo, došlo k několika incidentům a dvakrát došlo na Safety Car.

Přestože byl jeho vůz DS E-TENSE FE23 poškozen kontaktem, Francouz Jean-Éric Vergne ze sebe vydal vše, aby se dostal do první desítky. Úsilí dvojnásobného šampiona Formule E bylo odměněno, když si v cíli dojel pro bod za 10. místo.

Pro Stoffela Vandoorna byl nedělní závod mnohem složitější. Belgičan sice tvrdě bojoval uprostřed pole, ale v polovině závodu musel kvůli střetu s jiným závodníkem do boxů. Tím skončily jeho šance na zúročení dosavadní dobré výkonnosti.

Po berlínském „double-headeru“ je DS PENSKE na čtvrtém místě v pořadí týmů a Jean-Éric Vergne aktuálně šestý v klasifikaci jezdců. Do konce 10. sezóny zbývá ještě šest závodů, takže co se týče boje o umístění na stupních vítězů v obou klasifikacích, pro DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT příběh zdaleka nekončí.

Další dvě kola mistrovství světa ABB FIA Formula E se uskuteční 25.-26. května v čínské Šanghaji.

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„Dnešní závod byl pro nás velmi odlišný od toho včerejšího. Naši jezdci se ocitli přímo uprostřed závodního pole, což je obtížná situace, protože zde často dochází k častým kontaktům. A přesně to se stalo: Stoffel se stal obětí nehody, musel zastavit a vyměnit přední křídlo, zatímco JEV utrpěl poškození vozu, které mu znemožnilo držet tempo s vedoucími jezdci. Nakonec se však jednalo o pozitivní víkend, který nám umožnil získat cenné body do šampionátu, přičemž uspokojením bylo zejména sobotní druhé místo. Domů jedeme s pocitem sebevědomí díky našim výkonům a s vědomím, že tvrdá práce se vždy vyplatí. Od dnešního večera už myslíme na další závody v Šanghaji.“

Jean-Éric Vergne, šampion Formule E z let 2018 a 2019:

„Start byl trochu obtížný, ale podařilo se mi ušetřit energii na zbytek závodu. Krok za krokem jsem se posouval dopředu, ale pak jsem se dostal do hustého provozu. Některé části vozu se poškodily a bylo těžké pak jet naplno. Od té chvíle šlo jen o to, abych omezil škody a dovezl auto do cíle. Z konečného výsledku jsem samozřejmě zklamaný, protože tým odvedl velmi dobrou práci a dal mi konkurenceschopný vůz pro kvalifikaci i závod.“

Stoffel Vandoorne, šampion Formule E z roku 2022:

„Dnes to pro nás bylo složité. Navzdory tomu jsme den začali dobře, když jsme v kvalifikaci předvedli slibný výkon. V závodě se nám prvních pár kol dařilo, ale kontakt s jiným jezdcem nás zastavil v rozletu. Přední křídlo se ulomilo a poté se samo složilo pod vůz, což mě donutilo zajet do boxů. I když jsem se znovu rozjel, stále byla patrná nějaká poškození, takže už nebylo o co bojovat. Je to frustrující, ale takový je někdy prostě motorsport.”