PŘEJÍT NA OBSAH
   DS AUTOMOBILES VYSTAVUJE NA VIVA TECHNOLOGY SVŮJ ELEKTRICKÝ MONOPOST
Paříž, 21. května 2024
  • Viva Technology, největší evropská výstava zaměřená na technologie a inovace, otevírá zítra své brány na pařížském výstavišti Expo Porte de Versailles.
 
  • Na 8. ročníku výstavy Viva Technology představí společnost DS Automobiles svůj vůz Formule E třetí generace.
 
  • Legendární monopost světového šampionátu ABB FIA Formula E DS E-TENSE FE23 je vybaven špičkovými technologiemi, které jsou následně přeneseny do elektrifikovaných modelů francouzské značky.

 

 

Osmý ročník výstavy Viva Technology se bude konat na pařížském výstavišti Expo (Porte de Versailles) od 22. do 25. května. VivaTech je akce, kterou si nikdo z těch, kdo se zabývají inovacemi, nesmí nechat uniknout. Věnuje se tématům, jako je umělá inteligence, mobilita a životní prostředí.

Společnost DS Automobiles, která používá špičkové elektrické technologie a od roku 2015 dosahuje výjimečných úspěchů ve Formuli E (4 tituly mistra, 16 vítězství, 50 umístění na stupních vítězů, 23 pole position), je z účasti na této významné události nadšená.

 

Prémiová značka skupiny Stellantis představí vůz DS E-TENSE FE23 „Grand Gala“, který 27. dubna skončil na stupních vítězů monacké E-Prix. Vůz DS E-TENSE FE23, který navrhla a vyvinula sportovní divize DS Performance, je nejrychlejším elektrickým monopostem na světě (maximální rychlost 280 km/h na městském okruhu) a je vybaven nejpokročilejšími technologiemi, jaké lze v elektrickém motorsportu vidět. DS E-TENSE FE23 dokáže při brzdění rekuperovat více než 40 % energie díky čtyřem rekuperačním kolům spojeným se dvěma alektromotory (250 kW vpředu a 350 kW vzadu).

DS E-TENSE FE23, za jehož volantem usedá Francouz Jean-Eric Vergne (jediný dvojnásobný mistr světa FE) a Belgičan Stoffel Vandoorne (mistr světa 2022), je jedním z nejvýznamnějších monopostů 10. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Společnost DS Automobiles provádí díky všem zkušenostem získaným ve Formuli E velmi konkrétně přenos technologií do elektrifikovaných sériových vozidel. Tento krok je o to důležitější, že francouzská značka urychluje v očekávání hlubokých změn, k nimž v automobilovém průmyslu dochází, svůj program elektrifikace.

 

DS E-TENSE FE23 bude vystaven v hale 1 (stánek D52) na pařížském výstavišti Expo Porte de Versailles.

 

 

Klíčové údaje od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

 

  • 115 závodů
  • 4 vítězné tituly
  • 16 vítězství
  • 50 pódiových umístění
  • 23 pole position